banner257

ENGELSİZ ULAŞIMA SARI DESTEK

Engellilerin şehir içinde kolay ulaşımını temin etmek amacıyla Kayseri Valililiği ve Anadolu Sakatlar Derneği işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında iki araç, engelli vatandaşların hizmetine sunuldu.

ENGELSİZ ULAŞIMA SARI DESTEK

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’ndan sağlanan destekle projenin uygulamaya geçirildiğini söyledi. Projenin tanıtım ve bilgilendirme toplantısına Vali Orhan Düzgün’ün yanı sıra, Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, Anadolu Sakatlar Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Kılıç ve engelli vatandaşlar katıldı.

Engellilere yönelik 2 ulaşım aracının tanıtımının yapıldığı toplantıda konuşan Düzgün, ‘’Proje kapsamında engelli vatandaşlarımızın şehir içi belli noktalara ulaşımlarını sağlamada kendilerine yardımcı olmak üzere iki adet destek aracı temin edilmiş olup araçları kullanacak engelli bireyler için H Tipi ehliyet kursu başlatılmıştır. Proje kapsamında bu araçları kullanacak olanların da engellilerden seçilmesi planlanmıştır. Proje ile özellikle tekerlekli sandalye kullanan engellilerin hava alanı, tren garı, otobüs terminali, alışveriş merkezleri gibi merkezi noktalara ulaşımlarına 7 gün 24 saat ücretsiz destek verilecektir” dedi.

Toplantıda ayrıca, Kayserigaz tarafından temin edilen 9 adet akülü engelli aracı, ihtiyaç sahibi olan engelli vatandaşlara teslim edildi. Vali Düzgün, daha sonra engelli bir vatandaşın İŞKUR’un desteği ile açtığı işyerine ziyaret gerçekleştirirken, engelli vatandaşları topluma kazandıran projeleri ve girişimleri her zaman desteklediğini vurguladı. Engelli vatandaşın açmış olduğu işyeri hakkında bilgi alan Vali Düzgün burada bir süre sohbet ettikten sonra, çevredeki esnafı da ziyaret ederek hayırlı işler diledi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER