banner257

Erciyes’te Kar Kalınlığı 40 Santim Oldu

Erciyes ve diğer önemli kayak merkezlerinde kar kalınlığı ile hava tahmin ölçümleri belli oldu. Meteoroloji verilerine göre Erciyes’te kar kalınlığı 40 santimetre olarak ölçülürken, komşu il Sivas’taki Yıldız Dağı Kayak Merkezinde de kar kalınlığı 43 santim ölçüldü.

Erciyes’te Kar Kalınlığı 40 Santim Oldu

Kış mevsiminde kayak merkezlerine akın eden ziyaretçiler nedeniyle bu bölgelerde yoğunluk yaşanıyor. Özellikle hafta sonunu buralarda geçirmek isteyenler, Erciyes başta olmak üzere ülkenin diğer kayak merkezlerindeki kar kalınlıklarını ve hava durumunu merak ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 - 14 tarihlerini kapsayan hafta sonu öncesi kayak merkezlerindeki kar kalınlığı ölçüm sonuçlarını açıkladı. Buna göre Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı bildirildi. Komşu il Sivas’ta bulunan Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde de kar kalınlığının 43 santim olduğu öğrenildi. Erciyes ve Yıldız Dağı’nın yanı sıra diğer bazı kayak merkezlerindeki kar kalınlığı da Bolu Kartalkaya’da 91, Erzurum Palandöken'de 119, Kocaeli Kartepe'de 76, Bursa Uludağ’da 45 ve Hakkari'de 105 santimetre olarak ölçüldü. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER