banner257

ERÜ ve KGC'den 30 yıl üstü gazetecilere mesleğe saygı ödülleri

KAYSERİ'de 24 Temmuz Basın Günü etkinlikleri kapsamında meslekte 30, 40, 50 ve 60'ıncı yılını dolduran gazetecilere 'Mesleğe Saygı ve Onur Ödülleri' verildi.

ERÜ ve KGC'den 30 yıl üstü gazetecilere mesleğe saygı ödülleri
KAYSERİ'de 24 Temmuz Basın Günü etkinlikleri kapsamında meslekte 30, 40, 50 ve 60'ıncı yılını dolduran gazetecilere 'Mesleğe Saygı ve Onur Ödülleri' verildi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Gazeteciler Cemiyeti'nin birlikte organize ettiği etkinlik, ERÜ Turizm Fakültesi Prof. Dr. Cengiz Utaş Konferans Salonu'nda yapıldı. 'Mesleğe Saygı ve Onur Ödülleri' törenine Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, ERÜ eski rektör yardımcıları, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ ve ödül alan gazeteciler ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, "Marifet iltifata tabi derler. Hakan Aydın hocamızın meslekte deneyimli olan gazetecilere ödül verme teklifinde bulunması beni çok mutlu etti. Bizden meslekte 30 ve 40 yılı dolduran arkadaşlarımızın bilgilerini istediler. Kendilerine ulaştırdık ve bu etkinlik düzenlendi. Sağlık Bakanı Yardımcısı olan Prof. Dr. Muhammet Güven ve ekibine bu anlamlı etkinliği düşünüp, hazırladıkları için teşekkür ediyorum" dedi.


Basına sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz ile Türk ve Kayseri basını hakkında da bilgiler veren Altınkaya, "Sansürü yalnızca siyasi kesimler yapmayabilir. Medya patronları olarak bizler, hatta bazen muhabirlerimiz bile oto sansür uygulayabilir. 1890'lı yıllardan itibaren gazeteler daha etkili olmaya başlamıştır. Anadolu'da 1-2 tane haftalık gazete çıkarken, İstanbul'da bu sayı daha fazladır. İstanbul basınında da o tarihte Fransız ve İngiliz destekli yayın yapan gazeteler de vardır. Günümüzde basın sektörü her geçen gün internet sektörüne doğru yönelme içerisinde. İletişim fakültelerinde gazetecinin görevinin kamu yararı olduğu anlatılır. Kamu yararı için gazetelerin ayakta durması gerekiyor. Bugün yanımızda olan belediye başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

'KAYSERİ'DE KURUMSAL UYUMA KATKI SAĞLAYAN BİR BASIN VAR'

Sağlık Bakanı yardımcılığı görevine atanan ERÜ eski Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise, Kayseri'ye hizmet etmeye bundan sonrada devam edeceğini belirterek, " Sayın bakanımızın izniyle aranıza katıldım. Hakan Aydın hocamızla bu işi planlamıştık. Veli Bey'e de düşüncemizi aktardık. Ama bazen planlar sizin istediğiniz gibi gitmeye biliyor. Sizin ne yaptığınız değil Allah'ın planı önemli oluyor. Göreve geldiğimde ERÜ tipik bir taşra üniversitesiydi. Kayseri'de kurumsal uyuma katkı sağlayan bir basın yapısı var. O yüzden bu programı çok önemsedim. Üniversite basın için Kayseri'de ki en fazla haber kaynaklarından biri konumunda yer alıyor. ERÜ'de hep başarıları ile basında yer alıyor" ifadelerine yer verdi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Gazeteciler Cemiyeti'nin birlikte organize ettiği 'Mesleğe Saygı ve Onur Ödülleri' töreninde halen Dünya Gazetesi Kayseri Bürosu'nda yazarlık yapan Mahmut Sabah, meslekte 60'ıncı yıl ödülünü alan en duayen gazeteci oldu.''Mesleğe ve ustalara sayGı' etkinliği, ödül alan gazeteciler ile davetlilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.HABER: ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310