banner311

ERÜ’ye Topluma Hizmet Ödülü

Erciyes Üniversitesi tarafından koronavirüse karşı geliştirilen, Sağlık Bakanlığı ve TÜSEB desteğiyle Faz-3 çalışmalarına devam edilen Turkovac, Yükseköğretim Kurulu tarafından üstün başarı Ödülleri kapsamında Topluma Hizmet Ödülü’ne layık görüldü

ERÜ’ye Topluma Hizmet Ödülü

Ödülü Yükseköğretim Kurulu Akademik Yılı Açılış Töreni’nde Rektör Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Bakanlar, YÖK Başkanı Erol Özvar, Rektör Mustafa Çalış’ın yanı sıra bazı üniversite rektörleri, rektör rardımcıları ile akademisyenler katıldı.

Düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Erol Özvar’ın konuşmalarının ardından Yükseköğretim Kurulu Üstün Başarı Ödülleri verildi. Yükseköğretim Kurulu Üstün Başarı Ödülleri kapsamında Erciyes Üniversitesi koronavirüse karşı inaktif aşının geliştirilmesi ve insan faz çalışmalarının yürütülmesi projesi ile 2021 yılı topluma hizmet ödülüne layık görüldü. Ödül ise, Rektör Mustafa Çalış’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edildi.  Rektör Mustafa Çalış, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından koronavirüse karşı geliştirilen yerli aşı Turkovac’ın ödüle layık görülmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Erol Özvar’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289