banner257

Eski Çevreyol'da Peyzaj İncelemesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, köprülü kavşak yapım çalışmaları kapsamında eski Çevreyolu üzerinde devam ettirilen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

Eski Çevreyol'da Peyzaj İncelemesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, köprülü kavşak yapım çalışmaları kapsamında eski Çevreyolu üzerinde devam ettirilen peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Teknik Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Tekinsoy ve ilgili diğer yöneticilerle birlikte çalışmaları inceleyen ve değerlendirmeler yapan Başkan Çelik, yolun her iki yanında yapılacak peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarıyla yola görsel güzellik katacaklarını söyledi.

Gezi ve incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelik, 4 km.lik hatta yol, asfalt ve çevre düzenleme çalışması yaptıklarını ifade ederek, "Çevreyol üzerindeki köprülü kavşak yapım çalışmalarımız devam ediyor. Yolla birlikte, yolun güzelliğine yakışır şekilde her iki tarafta çevre düzenlemesi ve peyzaj da yapmamız gerekiyordu. Bu kapsamda 4 km.lik hat boyunca çiçek, yeşil doku ve ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Hizmete açtığımızda kaldırımı, yeşil dokusu, çiçekleri ve ağaçları ile bir bütün halinde oldukça hoş görüntülü bir yol ortaya çıkacak. Dolayısıyla şehre giriş yapan birisinin kafasında yolun güzelliğinin yanısıra yan tarafındaki görsel güzellikle birlikte Kayseri ile ilgili olumlu bir imaj bırakmış olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER