banner311

Esnaf Belediyeyi Bastı Büyükşehir Açıklama Yaptı!

Otobüsçü esnafı yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek için Büyükşehir Belediyesini bastı. Polis ve Zabıta ekiplerinin engel olduğu eylem sonrasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi kamuoyuna bir açıklama yaptı. Açıklamada, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Kayseri'de özel halk otobüs esnafı pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek üzere Büyükşehir Belediyesini bastı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmek isteyen esnafa zabıta ve polis ekipleri engel oldu. gergin anlarında yaşandığı eylemde araya girenler kötü bir durumun olmamasını engelledi. Yaşanan bu eylem sonrasında Büyükşehir Belediyesi kamuoyuna bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin Türkiye’de görüldüğü 11 Mart 2020’den itibaren süreci dikkatle takip ettik, hala da aynı hassasiyetle şehrimizin ve hemşehrilerimizin menfaatleri doğrultusunda takip etmeye devam ediyoruz. Pandeminin gölgesinde geçen bu süreçte Türkiye’ye örnek gösterilecek şekilde şehrimiz için çalışırken, başta otobüs esnafımız olmak üzere fedakârlığın azamisini yaptık, ulaşımı her ay ortalama 20 milyon TL sübvanse ettik, esnafımızın her zaman yanında yer aldık, almaya da devam ediyoruz. Esnaflarımız başta olmak üzere bu şehirde yaşayan herkesi kayıtsız şartsız dinledik, makul istekleri yerine getirdik ve onlarca hizmeti hayata geçirdik. Uyum ve dayanışma kültürünün en güzel örneğini sergilediğimiz şehrimizde hiç bir talebe karşı da duyarsız kalmadık. Bu anlamda hizmetlerimize hız kesmeden devam ederken, hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, onların isteklerini her zaman başımızın tacı olarak kabul ettik.

Ancak kamu kaynaklarını doğru, orantılı ve eksiksiz şekilde kullanmak durumundayız. Bu bilinç ve sorumlulukla tüm kesimlere yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hayatın her alanında vatandaşımız ile esnafımızın rahatı ve huzuru için görevimizi sürdürüyoruz. Esnafımızın her zaman yanındayız. Esnaflarımız, esnaf odalarımız ve oda başkanlarımız ile dün olduğu gibi bugün de, yarın da birlik, beraberlik, dayanışma ve uyum kültürü içerisinde olacağız. Kadim kent Kayseri için, her gün bir önceki günden daha çok çalışıp, halkımızın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Biz biriz, beraberiz, hep beraber Kayseri ve hep beraber Türkiye’yiz."dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 09:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Güneş
Murat Güneş - 2 hafta Önce

Belediye esnafın yanında olup ne yapmış aciklasin
Esnafın sırtından siyasi ve parasal rant elde etmişlerdir
Belediyenin esnafa ödediği para maliyetin altındadır
Esnaf günü kurtarmak için mücadele etmektedir En bariz ornegi; Esnafın yaklaşık on beş yıldır 2006 dan bu yana yeni araba aldığını gördünüz mü
Ankaranin istanbulun eski arabalarıyla hizmet vermeye çalışmaktadır
Belediye esnafını ulaşım AS aracılığıyla bitirmeye çalışmaktadır
Yetkililerin gerçeklere gözlerini açmaları gerçek bir maliyet hesabı çıkararak esnafın ayakta kalmaları sağlanmalıdır
Otobüs işletmesi büyük sermaye ile çalışan ticari bir işletmedir Masa basinda oturanların memur zihniyeti ile yönetilemez
Otobüs esnafının söylemleri dikkate alınarak bir iyileştirme getirilmelidir

SIRADAKİ HABER

banner289