banner311

Fırıncılar Ekmek Zammını Yorumladı

Kayseri'de Eylül başında ekmek fiyatlarına yapılan zam vatandaşın cebini olumsuz etkiledi. Ancak fırıncılar da yapılan zamdan hoşnut olmadıklarını ve müşteri yoğunluklarını etkilediklerini ifade ediyor.

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası'nın 31 Ağustos tarihinde yeni fiyat tarifesini yayımlamasıyla Kayseri genelinde ekmek fiyatları 1,50 TL'den 1,75 TL'ye çıktı. Vatandaşlar, sonbahar başında getirilen zamma tepki gösterdi. 25 yıldır fırıncılık işiyle uğraşan İsmail Doğan, yapılan zamdan kendilerinin de olumsuz etkilediğini dile getirdi. Doğan, un fiyatlarının artışının da ekmeğe yapılan zammı tetiklediğini belirtti.

Doğan, "Zamma rağmen ekmeği aşağı fiyatlarda satanlar var. Un fiyatları arttı. Küçük esnaf sıkıntı çekiyor. Zam yansımalarını küçük esnaf uygulamıyor ve fiyatlar düşüyor. 160-170 TL'ye aldığımız bir çuval un 200-210 TL oldu. Un fiyatları dengesini korusa Fırıncılar Odası da zam yapmaz. Un fiyatları zam baskısı yapıyor. Bu durumun buğday yokluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum" diye konuştu. İşlerinin iyi durumda olduğunu söyleyen Doğan, "Müşteri yoğunluğumuz geçen sürece nazaran iyi, elbette ekmek fiyatlarının artışı işimizi etkiledi" diye konuştu. (BGC)

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289