banner257

Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 15-21 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek çeşitli faaliyetler Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Etkinlik başlangıcında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı
Talas Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterisi akabinde başlayan Çelenk Sunma Töreni, saygı duruşu bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla sonlandı.
BU HAFTAYI DOLU DOLU GENÇLİK FAALİYETLERİYLE GEÇİRECEĞİZ Törenden sonra açıklamalarda bulunan İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı; “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik Haftası 103'üncü yılı etkinliklerini bugün başlatıyoruz. İstiklalden İstikbale giden kurtuluş mücadelesinin en önemli çıkış noktalarından birisi olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışını 103'üncü yıl dönümü. Bizler de Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri olarak illerimizde gerçekten dolu dolu programlar yapıyoruz. İstiklalden istikbale giden bu yolda gençlerimizin hem o süreci daha iyi tanımaları hem de günümüz dünyasında da bu algıyı ve yapılan bu çalışmaları çok daha iyi yansıtabilmek içinde bizler de il müdürlükleri olarak çalışıyoruz ve bunları ortaya koyuyoruz. İnşallah bundan sonrasında da ortaya konulan istiklal mücadelesinin gençlerimize çok daha iyi yansıtılabilme ve bunu çeşitli programlarla ortaya koyabilmenin hazzını yaşayacağız. Çeşitli programlar ve faaliyetler yapıyoruz ama gençlerimizin özellikle programlar dışında da yapılan faaliyetleri, etkinlikleri aynı zamanda hareketliliği ortaya koyacak bir takım günümüz toplumunun oluşturduğu dezavantajları da bu vesilelerle hareket kazandıran birtakım uygulamalarla da harekete geçiriyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 103'üncü yılı herkese kutlu olsun. Bu haftayı dolu dolu sportif etkinliklerle ve gençlik faaliyetleriyle geçireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER