banner257

Genkök'te Biyoinformatik Kursu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' açıldı.

Genkök'te Biyoinformatik Kursu
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) tarafından 'Yoğunlaştırılmış Biyoinformatik Kursu' açıldı. Erciyes Üniversitesi Genom ve Kök Hücre Merkezi, Türkiye’deki üniversitelerden birçok akademisyen ve öğrenciyi 'Biyoinformatik' kursu için ağırlıyor. Genom ve Kök Hücre Merkezi Konferans Salonu’nda 4 gün sürecek etkinlikte kursiyerler 'Biyoinformatik' alanında yoğun bir kurs süreci geçirecek. Etkinlik hakkında bilgi veren Genom ve Kök Hücre Merkezi Biyoinformatik Uzmanı Ahmet Raşit Öztürk, "Etkinliğimiz, Biyoinformatik alanında fazla bilinmeyen kaynaklara yer veren ve irdeleyen bir kurs olacak. Bu çalışma hem teorik hem de pratik olarak işleyecek" diye konuştu.

Kursa yoğun talep olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren GENKÖK Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkul ise merkez içerisinde 150’ye yakın stajyer öğrencinin bulunduğunu, Genom ve Kök Hücre Merkezi’nin Türkiye’de önemli bir araştırma merkezi olduğunu, burada geleceğin bilim adamlarının yetiştirildiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER