banner311

Glütensiz Kafe’de Sona Doğru!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çölyak rahatsızlığı ve glüten duyarlılığı bulunan kişiler ile sağlıklı yaşam için glütensiz beslenmeyi tercih edeceklere yönelik hizmet verecek Glütensiz Kafe’yi ziyaret ederek, deneme amaçlı yapılan ürünleri inceledi.

Glütensiz Kafe’de Sona Doğru!

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla kentte farkındalık oluşturan projelere bir yenisi daha ekleniyor. Bu kapsamda Kayseri’de bir ilk olacak olan glüten hastalarının çalışacağı, mutfağında sadece glütensiz ürünlerinin yapılacağı ‘Glütensiz Kafe’ çok yakında hizmete giriyor. Başkan Büyükkılıç, çölyaklı bireyler ile sağlıklı beslenmek isteyenlerin glütensiz ürünler tüketebileceği kafeyi ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yakında hizmete açılacak olan Glütensiz Kafe’yi gezen ve kafenin danışmanı Süleyman Engin Şef ile birlikte menüleri inceleyen Büyükkılıç, kafenin mutfağına da girerek lezzet şenliğine ortak oldu.

“ÇÖLYAKLI HASTALARININ RAHATLIKLA TÜKETEBİLECEĞİ ÜRÜNLERİN YER ALIYOR”

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, bir doktor olarak çölyaklı bireylerin yaşadıkları sıkıntıların farkında olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti: “Çölyaklı hastaların rahatlıkla tüketebileceği ürünlerin yer alacağı Glütensiz Kafe’mizi yakında hizmete açıyoruz.

Burada pide, pizza, pasta, hamburger ve benzeri gıdaları rahatlıkla tüketebilecekler. Kafemiz aynı zamanda sağlıklı yaşamı ilke edinen vatandaşlarımıza da açık olacak. Vatandaşlarımız için bir sosyal proje mantığıyla bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Dışarıda yemek yeme problemlerini de burada çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Açacağımız kafemiz ile vatandaşlarımızın yaşam kalitesini inşallah arttıracağız.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289