banner257

GÖZEL: MİLLETVEKİLİ BİZDEN ÖZÜR DİLESİN

Konut Görevlileri Sendikası Genel Başkanı Uğur Gözel yaptığı açıklamada Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer’e sert tepki gösterdi. Gözel, “Apartman Görevlilerini ötekileştirmesi, küçümsemesi bizleri üzdü.”dedi.

GÖZEL: MİLLETVEKİLİ BİZDEN ÖZÜR DİLESİN

Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer’in açıklamalarına bir tepki de Konut Görevlileri SendikaGenel Başkanı Uğur Gözel’den geldi. Gözel şu açıklamayı yaptı; “ Konut Görevlileri Sendikası olarak Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in 24.02.2021 tarihinde özel bir kanalda Apartman Görevlileri meslektaşlarımız için sarf ettiği sözleri ve tavrı üzüntüyle karşıladık. Yasama organının bir temsilcisi olan ve halkın oyuyla seçilen Sayın Vekilimizin bu şekilde meslekleri üzerinden Apartman Görevlilerini ötekileştirmesi, küçümsemesi, asgari ücret alan sınıfı aşağılar nitelikte kelimeler ile meslektaşlarımızı asgari ücret alan vatandaşlarımızın da en alt kesimi görmesi Sendikamızca kabul edilemez bulunmaktadır.

BU YANLIŞTAN DÖNEREK TÜM MESLEKTAŞLARIMIZDAN VE HALKTAN ÖZÜR DİLESİN

Toplumda zaten onlarca ayrışma ve bölünmenin olduğu böyle bir dönemde bir de meslek ve alınan ücret üzerinden halkı ayrıştırmak TBMM’nin bir üyesine yakışmamıştır. Sayın Tamer’in bu yanlıştan dönerek tüm meslektaşlarımızdan ve halktan özür dilemesi gerekmektedir. Apartman Görevlileri meslektaşlarımız her ne kadar asgari ücret ile hayatını idame ettirmeye çalışsa da bu ülkenin tüm vatandaşları bilir ki güvenilen, apartmanda oturan milyonlarca kişinin ailelerinin canını ve mallarını emanet ettiği yegane kişilerdir. Bu mesleğin onurunu korumak da biz Konut-Sen yönetimine düşmektedir. Gündem değiştirmeye yönelik çabalara meslektaşlarımızın alet edilmemesini ve memleketin gerçek sorunu olan ekonomi, işsizlik ve salgın hastalık süreciyle ilgili çözüm üretmesi gerekenleri görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki vekiller asillerin iradesi ile vekil olur. İradeleri ile kendisini vekil yapan binlerce asgari ücretliden ve meslektaşlarımızdan özür dilemesi için Sayın İsmail Tamer’den yeni bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Konut Görevlileri Sendikası, Apartman Görevlilerinin hak ve menfaatlerini her platformda korumaya geçmişte olduğu gibi gelecekte de devam edecektir.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310