banner257

Hacılar Belediye Meclisinde Yılın İlk Toplantısı

Hacılar Belediye Meclisi 2019 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. 10 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, İlçemizde meydana gelen elim hadise neticesinde kaybettiğimiz Mehmet Özer için taziyede bulunuldu.

Hacılar Belediye Meclisinde Yılın İlk Toplantısı

Hacılar Belediye Meclisi 2019 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. 10 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, İlçemizde meydana gelen elim hadise neticesinde kaybettiğimiz Mehmet Özer için taziyede bulunuldu.

Hacılar Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen ve 9 asıl ile1 ek gündem olmak üzere toplam 10 maddenin görüşülerek karara bağlandığı Ocak ayı meclis toplantısına Meclis Başkan Vekili Ahmet Bostancı başkanlık etti.

Meclis Başkan Vekili Ahmet Bostancı Meclis Toplantısı öncesi,İlçemizde meydana gelen elim hadise neticesinde hayatını kaybeden Mehmet Özer’e Allah’tan rahmet, olayda yaralanan Hacı Ali Tuğrul’a da acil şifalar diledi. Bostancı sözlerine şöyle devam etti,

“İlçemizde meydana gelen elim hadise neticesinde kaybettiğimiz Mehmet Özer yavrumuza Allah’tan rahmet, Ailesine ve ilçemize başsağlığı diliyoruz. Yine elim olayda yaralanan Hacı Ali Tuğrul yavrumuza da geçmiş olsun diliyoruz.Acı olay sonrasında vatandaşlarımızın hassasiyetini anlayışla karşılıyor ve yine bu hassasiyet kapsamında sokak hayvanlarını da yasalar çerçevesinde idaremize verilen yetki dâhilinde topluyoruz. Bu bağlamda sosyal medyada oluşturulmaya çalışılan sokak hayvanlarının itlaf edildiği haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.Konu ile alakalı adli süreç devam etmektedir, hem Kayseri Valiliği hem de Cumhuriyet Başsavcılığınca çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.”

Hacılar Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısının birinci, ikinci ve üçüncü gündem maddesinde yer alan Denetim Komisyonu Üye Seçimi, Meclis Üyeleri ve İhtisas Komisyonu Huzur Hakları ücretinin ve Sözleşmeli Personel Ücretlerinin belirlenmesi görüşülerek oybirliği ile karar verildi.

Diğer maddelerde yer alan meclis toplantısının her ayın ilk Pazartesi günü yapılması,tatile gelmesi halinde ise bir sonraki iş günü yapılması ve bilgiye erişim bedelinin 3 TL olarak belirlenmesi,maktu mesai ücretinin 2019 yılı merkezi bütçe kanununda yayınlanan aylık maktu çalışma ücretine istinaden ödenmesine ve Geçici İşçi çalıştırılması için meclisten vize istenmesi görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dokuzuncu maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.01.2019 Tarih ve 04 Sayılı yazısıgörüşülerek, taşınmazın satışı için Encümen’e yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Ocak ayı meclis toplantısının ek gündem maddesinde ise 2019 yılında Hacılar İlçesinde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine yardım edilmesi konusu görüşülerek oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Vekili Ahmet Bostancı 2019 yılında Belediye Meclisi olarak alınacak kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310