Hamidiye Medresesi’ne inceleme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, memleketi Develi Şıhlı Mahallesi’ni de ziyaret etti, tarihi Hamidiye Medresesi'nde incelemelerde bulundu. Burada vatandaşları da dinleyen Büyükkılıç, üreten vatandaşların taleplerine anında cevap verdi.

Hamidiye Medresesi’ne inceleme

Kayseri’de yaşanan yoğun yağış nedeniyle sel felaketi yaşayan Yahyalı bölgesine hem selde zarar gören çevreyi ziyaret etmek hem de doğa harikası ve turizm değeri olan Kapuzbaşı Şelalesi, Aladağlar Milli Parkı gibi noktaların incelenmesi kapsamında Vali Gökmen Çiçek ile ziyaret gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, daha sonra güzergâh üzerinde bulunan memleketi Develi’deki Şıhlı Mahallesi’ni de ziyaret etti.

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÜRETİME DESTEK

Şıhlı Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Çiçek ile mahallelinin talep ve sıkıntılarını dinledi. Ziyaretinde Develi Belediyesi’ne ait un değirmenini inceleyen Büyükkılıç, un değirmenini işleten kadın işletmecinin, değirmenin zemininin iyileştirilmesi talebine ise anında karşılayacakları cevabını vererek, “Hayırlı olsun” dedi.

TARİHİ HAMİDİYE MEDRESESİ’NE ZİYARET VE İNCELEME

Develi Şıhlı Mahallesi’ndeki II. Abdulhamid Han döneminde inşa edilen Hamidiye Medresesi’ne de ziyaret gerçekleştiren Büyükkılıç ile Vali Çiçek, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılandı. Büyükkılıç ve Vali Çiçek, incelemelerde bulundukları medrese içerisindeki düzenleme çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. Büyükkılıç ziyarette, hemşehrileri ile fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER