"HAYVANLARA EZİYET EDENE DERS OLSUN"

VALİ Orhan Düzgün, kaçan kurbanlık boğayı bıçakla yaralayıp eziyet eden iki kasap hakkında 910’an lira para cezası verildiğini ve soruşturmanın sürdüğünü belirterek, ‘’Verilen ceza, hayvanlara eziyet edenlere ders olsun’’ dedi.

Vali Düzgün, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle katıldığı törende, Kayseri’de dün kaçak kurbanlık dananın yakalanması sırasında hayvana eziyet edildiğini hatırlattı. Kurban kesmenin dini görev olduğunu ancak eziyet edilmemesi gerektiğini belirten Vali Düzgün, şunları söyledi:

"Kurban Bayramında bir hayvanın kesilerek kurban edilmesi, dini bir görevdir. Ancak İslam dini bu görevi yaparken hayvana eziyet verilmemesi ve acı çektirilmemesini de emreder. Bu olayda kaçan büyükbaş hayvan, etkisiz hale getirilirken bacakları kesilerek acı çektirildi ve sonra da kesildi. Bu hayvana eziyet verilmesi ve acı çektirilmesidir. Bunun da bir cezai karşılığı vardır. Bu eziyeti yapan iki vatandaşa 910’ar bin lira para cezası verildi. Soruşturma daha sürüyor. Umarım bu ceza, hayvanlara eziyet edenlere ders olur." 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2014, 12:15

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310