banner311

Hobi Bahçesi Sahipleri Büyükşehir'de Toplandı

Hobi bahçesi sakinleri, Büyükşehir Belediyesi’nde toplandı. Kira süreleri dolan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin toplantı salonunda bir araya gelerek bahçelerinden çıkarılmak istemediklerini ifade ettiler.

Hobi Bahçesi Sahipleri Büyükşehir'de Toplandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentin birkaç noktasında yer alan hobi bahçesi sahipleriyle bir araya geldi. Kira sürelerinin dolması ve pandemi nedeniyle kira süreleri uzatılan vatandaşlar 30 Kasım’da bahçelerinden çıkarılacak. Kira süreleri dolacak olan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda bir araya gelerek yetkililere sıkıntılarını dile getirdiler. Vatandaşlar, çıkarılmak istemediklerini ifade ederek yardım talebinde bulunuldu.

MÜRACATLAR 15 ARALIKTA ALINACAK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hamdi Ercüman, hobi bahçesi sahipleri vatandaşlara yeniden müracat edebileceklerine değindi. Ercüman, “15 Aralık’ta müracatlar alınacak. 15 Ocak’ta da müracatlar sonuçlanmış olacak. İstediğiniz hobi bahçesine müracat edilebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Farklı hobi bahçesi çıkma ihtimaline isyan eden vatandaşlar, ‘maddi manevi emek verdim başka bir hobi bahçesi istemiyoruz’ ifadeleri kullanıldı.

“YAPILAN YATIRIMLARIN GERİ ÖDENMEYECEK”

Maddi manevi yatırımlarda bulunduklarını ifade eden vatandaşlara bunun mümkün olmadığını dile getiren Ercüman, sözlerini şu şekilde noktaladı, “Evet siz bir yatırım yapmışsınız ama bunu geri ödememiz mümkün değil. Sadece hafta sonları gelen uygunsuz işler için kullanan bazı vatandaşlar mevcut. Her sene hobi bahçesi kullanımlarını arkadaşlarımız bize getirirler. Derler ki ‘şu bahçe kullanılmıyor’ ve aslında çok basit bahçe kullanılmıyor diyerek çıkarabiliriz ama bunu yapamıyoruz biz. O yüzden mümkün olduğunca sizler gibi kullanıcılarla o tür arkadaşları biz ayırmaya çalıştık.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökcek üzeyir bahçe no 9.
Gökcek üzeyir bahçe no 9. - 1 hafta Önce

Ben 1946 doğumluyum ve kalpden rahatsızım ve tansiyon hastasıyım. Daha önceleri bahçelerin şehit ailelerine gazilefe ve engelli çocuklara ve emekli yaşlılara veriliyordu şimdi ise herkes alabiliyor parayı ystıran herkes kullanıyor bir gün gidip gidip başkan veya yardımcıları kotürol etsinler kimler kullanıyor görsünler .en önemliside hiç bakılmayan ekilmeyen belki 100.tane bahçe çıkar.onlar neden tutuluyor orada neden ihtiyaç sahiplerine verilmiyor. ? daha dahda önemlisi bu son seçimden bir kaç gün önce sayın menduh büyük kılıç bahçeye gelip konuşma yapmıştı.biz bu bahçe durumları ne olacak uzatma durumu için sorduğumuzda şöyle.konuşmuştu sizin hiç endişe etmenize gerek yok siz devam edecesiniz hiç kimsenin bahce için bir düşüncesi olmasın çünkü ben kayserinin 4 tarafına 4 tane bahç yaptıracağım yeni müracaat edenleri oralara yerleştireceğim hemde yeni yaptıracağımız bahçeler bunlardan çok daha güzel olacak demişti fakat sayın başkan sözünde durmadı yenisini yaptırmadıği gibi bizimde elimizde bahçemizi alıyor bu adaletmi ? benim gibi orada 100 lerce hasta ve ve emekli var sizin vicdanınız nasıl elveriyor aceba buradaki insanları kandırmak çok kolay ama siz bir vicdan muhzsebesi yapsanız iyi olur.sizin yaptığınız dupe düz gaddarlıktır sayın başkan.bu yoksun fakir millet emekli maaşından artırarak oraya milyon milyon para harcadı çünkü sizin sözünuze güvendiler. benim bildigin bir devlet adamı güvenilir olur. başkda size söyleyecek sözüm yoktur ALLAH herkesi kalbine göre versin inşââllah...

Gökcek üzeyir beyin yerini almak isteyen bir kisi
Gökcek üzeyir beyin yerini almak isteyen bir kisi @Gökcek üzeyir bahçe no 9. - 1 hafta Önce

Ben 1947 dogumluyum sizden bir yas kucugum. emekliyim beynimde tumor var cocuklarima biracak topragim yok hobi bahcesini cocuklarima birakmak istiyorum onun icin cikmanizi rica ediyorum

isimsiz
isimsiz - 1 hafta Önce

Bu bahceler 3 senelik icin kuraya verildi. Sadece uc seneligine... Biri kaklmis 9 yildir burdayim, 10 senedir burdayim. Ben bu kadar para harcadim. NE??? Para mi harcadin senin malin mulkun degil orasi sonra kalkmislar ayaga edepsiz arlanmazlar.

SIRADAKİ HABER

banner289