banner311

Hobi Bahçesi Sakinleri İsyan Etti

Kayseri’de Cırgalan hobi bahçesi sakinleri, kiraladıkları bahçenin süresinin sona ermesiyle çıkarılmak istendiklerini belirterek, yetkililerden yardım istedi.

Hobi Bahçesi Sakinleri İsyan Etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocasinan ilçesi Cırgalan Mahallesine 9 yıl önce hobi bahçesi yapıldı. O tarihte 458 tane inşa edilen hobi bahçesi, sahiplerine kiralama yöntemiyle teslim edildi. Geçen süreçte sözleşmeleri sona eren bahçe sahiplerinin yerlerinden çıkarılacağı iddia edildi. Bunu duyan bahçe sakinleri, bir araya gelerek duruma tepki gösterdi.

Bahçe sakinlerinden Ruhi Özercan, “İlk çekilişin yapıldığı günden bugüne buradayız. 8 Kasım’da yapılan encümen toplantısında bütün bahçelerde oturan vatandaşların 15 Kasım’a kadar tahliye edilmesine yönelik bir karar alındı. ‘Burayı tahliye edin’ demek şu ana kadar ki yaptığınız bütün emekleri yok sayın, bırakın gidin demektir. Şahsen beni üzen konu bütün hobimizi, bütün enerjimizi buraya vermeye çalıştık. Buraya gelip, ekip, biçtik ve topladık. Belediye burayı bize toprak olarak verdi. Toprağı işlerken gördüğümüzde altında çimento, inşaat kırıntıları vardı. Bütün komşularım buraya emek verdi. Ben işin maddi boyutunda değilim. Hobi yapıyoruz, hobi de para konuşulmaz. Biz buradan çıktıktan sonra biz burayı bu şekilde bırakmayacağız” diye konuştu.

Bahçe sakinlerinden Ayten Başkurt ise, “Emekli öğretmenim. Bizim Hisarcık’ta, diğer bağlarda villalarımız yok. Biz memur emeklisiyiz. Bize hobi olarak verdiler. Biz toprakla uğraşıp, stres atıyoruz. Bizim neden elimizden alıyorlar? Biz kiralarını zamanında veriyoruz. Zaten 9 yıl 10 yıl diyorlar ama biz 2 yıl hiç gelemedik. Kısıtlama yaptılar şu saatte gelin, şu saatte gidin. Herkes bu kurallara uydu. Bağımız, villalarımız olsa, imkanımız olsa buraya niye gelelim? Elimizden geldiği kadar biz burayla uğraştık. Biz burayı bırakmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir diğer hobi bahçesi sakini Neşe Güzelce de, “Bizim burada çok güzel bir komşuluk ilişkimiz oluştu. Birbirimize çok alıştık, sevdik. Yaptığımız maddi masrafların ötesinde burada yetiştirmiş olduğumuz güller, asmalar bizim bebeklerimiz gibi oldu. Bir başkasını mutlu edeceğim diye, bir kısım insanları mutsuz etmek hiç mantıklı değil” dedi.(BGC)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunay
Tunay - 2 hafta Önce

Kiraladığıniz zaman bunun süreli olduğunu biliyordunuz galiba şimdi neye isyan ediyorsunuz. Uyaniklar

Mehmet
Mehmet @Tunay - 2 hafta Önce

Memduh Başkan gelip de “ seçimimizi atlatalım istemeyen kimsenin elinden bahçesi alınmayacaktır, merak etmeyin “ dediğini biliyor musun da sen uyanık diyorsun insanlara?

Özcan Mersin
Özcan Mersin - 2 hafta Önce

Çıkında birazda biz kullanalım satın almadınız ya kiraladiniz neyin tepkisi bu

Orhan fırıncı
Orhan fırıncı - 2 hafta Önce

Sayın sakinler zenginlere atıf yapacağanıza birazda sizinki gibi olup hobi bahçesi için sıra bekliyenlere ne diyeceksiniz onlar emekli, hasta ve gariban değilmi onların hakkı yokmu yeter 8-10 sene kullandığınız birazda başkaları istifade etsin

ÜMİT DURMAZ
ÜMİT DURMAZ @Orhan fırıncı - 2 hafta Önce

EVET SİZİNDE İSTEĞİNİZE SAYGI DUYUYORUZ. ALMAK SİZİNDE TABİİKİ HAKKINIZ..
ZATEN İNSANLARIN İMKANI OLSA ÇEKER GİDER. ORADA NE YAPSIN.. İMKANI YOKKİ ORADA DURUYOR..
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU KADAR BU BAHÇELERE İHTİYAÇ VARKEN VE BU KADAR DA SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN SÖZ EDİLİRKEN YENİ HOBİ BAHÇESİ ALANLARIMI OLUŞTURMALI YOKSA KİRASINI DÜZENLİ ÖDEYEN ORAYA MASRAFLAR EDEREK DEĞER KATAN VE İSTEYEN İNSANLARIMI ÇIKARMALIMI??????

Kemal
Kemal - 2 hafta Önce

Biraz da sizden farklı insanlar faydalansın , size demirbaş olarak verilmedi orası

Pınarbaşı
Pınarbaşı - 2 hafta Önce

10 sene sözleşme süreniz bitmiş
bırakın bir 5 senede diğer emekli olan vatandaşlar kullansın.

Hasan
Hasan - 2 hafta Önce

Alırken bunu bilmiyormıydunuz. Şimdi niye karşı çıkıyorsunuz. Burası size miras değil.

Zuleyha
Zuleyha - 2 hafta Önce

HEp bana hep bana olmaz. Birakinda baskalarida yararlansin. Süreli olduğunu biliyordunuz. Şimdi niye bırakmak istemiyorsunuz.

muttalip akkaya
muttalip akkaya @Zuleyha - 2 hafta Önce

birazda başkaları otursa sitresini atsa daha iyi olur bari tapusunuda isteseydiniz

Mehmet Azizoğlu
Mehmet Azizoğlu - 2 hafta Önce

Birazda baskalari ugrasin hep bana rep bana olmaz


SIRADAKİ HABER

banner289