banner257

HSK, KEMAL ALVER’İ GÖREVDEN ALDI

Cinayet ve çete davalarından aranan Galip Öztürk'ün aile fotoğrafını Hakim Kemal Alver'in çektiği ortaya çıktı. Alver, Samsun Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden alındı.

HSK, KEMAL ALVER’İ GÖREVDEN ALDI

Cinayete azmettirmekten müebbet hapis cezası onanan ve çete davalarından aranması bulunduğu için Gürcistan'a kaçan organize suç örgütü lideri Galip Öztürk'ün aile fotoğrafını çekerken aynaya yansıyan kişinin Samsun Adalet Komisyon Başkanı Hakim Kemal Alver olduğu anlaşıldı. HSK'nin Alver’i Samsun Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden alarak, olayla ilgili inceleme başlattığı belirtildi.

ÖZTÜRK YAYIMLADIĞI FOTOĞRAFI KALDIRDI

Edinilen bilgiye göre, Öztürk'ün eşi, çocukları ve şirket çalışanları ile göründüğü fotoğrafı çekenlerin arkadaki camdan yansıması skandalın ortaya çıkmasına neden oldu. Fotoğraf çekenlerin arasında Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Kemal Alver'in de olduğu görüldü. Öztürk'ün sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Alver'in de görüntüsünün ortaya çıkması üzerine Öztürk yayımladığı fotoğrafı kaldırdı. Fotoğrafı yayından kaldıran Öztürk kısa süre sonra Alver’i fotoğraftan kırparak aynı fotoğrafı tekrar paylaştı.

'YANINDA OTURAN KİŞİ KIZIMDIR'

Fotoğrafın gerçek olup olmadığı gazeteciler tarafından Samsun Adalet Komisyon Başkanı Hakim Kemal Alver'e makamında soruldu. Gazetecilere konuşan Alver, fotoğraftaki kişinin kendisi olduğunu belirterek, "Söz konusu fotoğraftaki kişi benim. Fotoğrafta Öztürk'ün hemen yanında oturan kişi benim öz kızımdır. Kızım, Öztürk'ün şirket avukatlığını yapmaktadır. Kızımın şirketle ilgili Öztürk ile görüşmesi gerekiyordu. Kızımı tek başına Gürcistan'a göndermemek için kendisine eşlik ettim" dedi.

'ARANDIĞINI BİLİYORUM'

Kendisine Galip Öztürk'ün cinayetten müebbet hapis cezasının onandığı ve yargılandığı çete davalarından dolayı gözaltı kararları olduğunu bilip bilmediğinin sorulması üzerine Alver, "Bu konularda bilgim var" şeklinde cevaplandırdı.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK 30 ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ RAPORUNDA GALİP ÖZTÜRK 7. SIRADA YER ALIYOR

ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) tarafından uluslararası uyuşturucu kaçakçısı olduğu gerekçesiyle sınırdışı edilen, Türkiye'de adam öldürülmesine azmettirmekten müebbet hapis cezası onanması üzerine Gürcistan'a kaçan Metro Holding Onursal Başkanı Galip Öztürk, Gürcistan'a yerleşmesinin üzerine Türkiye'de yargılandığı çete davalarından da hakkında yakalanma kararı çıktı. İçişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin en büyük 30 organize suç örgütü raporunda Galip Öztürk 7. sırada yer alıyor.

KEMAL ALVER KAYSERİ’DE DE GÖREV YAPMIŞTI

Yaşanan şok skandal nedeniyle görevden alınan Hakim Kemal Alver, Samsun’a atanmadan önce uzun yıllar Kayseri Adliye Sarayı’nda Kayseri Adalet Komisyonu Başkanı olarak görev yapmıştı.

GALİP ÖZTÜRK, KAYSERİ OTOGARINI İŞLETMİŞTİ

Kemal Alver’in Kayseri de görev yaptığı dönemde, Galip Öztürk Büyük İstanbul Otogar İşletmesi şirketi üzerinden Kayseri Otagar İşletmeciliğini yapıyordu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
55oa
55oa - 1 ay Önce

Dinine toprağına Atasına bağlı böylesi becerikli bir insanla yatişmiş insanları karelerle kolayca harcamayın. Basket federasyon başkanından belediye başkanlarına nice insanların kendisi ile fotoğraf ve masa karelerine bakarsanız ülkede adam kalmaz.

SIRADAKİ HABER

banner340