banner257

İftar Sofrası’nda Çiftçilerle Buluştu

Kayseri Şeker Fabrikası tarafından Yeşilhisar ilçesi Köşkpınar parkına kurulan Şeker İftar Sofrası’nda, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri, pancar çiftçisi ile bir araya geldi.

İftar Sofrası’nda Çiftçilerle Buluştu
Kayseri Şeker Fabrikası tarafından Yeşilhisar ilçesi Köşkpınar parkına kurulan Şeker İftar Sofrası’nda, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası yöneticileri, pancar çiftçisi ile bir araya geldi. Yeşilhisar Şeker İftar Sofrası’na, Yeşilhisar Kaymakamı Mustafa Gözlet, Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, İlçe Müftüsü Ahmet Özvarinli, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Argun, Harun Halıcı, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Hurşit Dede, Abdulkadir Güneş, Niğmetullah Sevim, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent Benli, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, bölgedeki Sulama Birlik Başkanları, Nakliyeciler Kooperatif Başkanları ile diğer yöneticiler, çiftçiler ve aileleri katıldı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay iftar sonrası yapmış olduğu konuşmada; ‘’Büyük Kayseri Şeker ailesi olarak Şeker İftar Soframızı çoluk- çocuk ailecek şenlendirdiniz. Bu tablo bizim birlik ve bütünlüğümüzü gösteriyor. Biz Kayseri Şeker olarak büyük bir aileyiz diyoruz. Sizler bunu bugün bir kez daha gösterdiniz. Yönetim Kurullarımız ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi. Başkan Akay; Kayseri Şeker’in 2015 yılı yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgiler de vererek, ‘’Beş sene önce Kayseri Şeker iflas etmişti. Kayseri Şeker’in bir yıllık satışı olan 574 milyon cirosundan daha fazla, 648 milyon borcu vardı. Kayseri’nin güzide kuruluşu olan Kayseri Şeker Fabrikası, bataktan kurtulsun diye sizlerden aldığımız destek ve güçle hep birlikte 4,5 sene boyunca gece gündüz gayret gösterdik. Allah’a çok şükür bu gün Kayseri Şeker, Kayseri’nin değil Türkiye’nin parlayan yıldızı oldu. Geçen sene elde ettiği kar ile Kayseri’de vergi rekortmeni oldu. 60 yıldır faaliyet içinde olan Kayseri Şeker’de ilk defa böyle büyük bir başarı elde edildi’’ ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER