İl Müdürü Şahin, Buğday Ekimi İncelendi

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, yapılan projelerin yerinde takibi amacıyla Pınarbaşı ilçesinde incelemeler yaptı.

İl Müdürü Şahin, Buğday Ekimi İncelendi

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Demirbaş, Pınarbaşı İlçe Müdürü Fahri Ekinci ve ilçe teknik personeli ile birlikte Pınarbaşı ilçesinde bulunan Olukkaya Mahallesi'nde çiftçi Ergin Sarı'nın toplam 200 dekar olan yazlık buğday ekim alanında incelemelerde bulundu.

Şahin, çiftçilerle yaptığı sohbette, "Bugün burada 1650 m rakımda dağıtımını gerçekleştirmiş olduğumuz yazlık buğdayların gelişiminin yüzlerinizi güldürdüğünü görmekteyiz. 2021 yılında ülkemizde ve ilimizde yaşanan tüm olumsuzluklara ve kuraklığa rağmen sonuç bizler için görüldüğü üzere çok güzel. Çiftçilerimiz de genelde sonuçtan memnun” diye konuştu.

Çiftçi Ergin Sarı ise toplamda 200 dekar yazlık buğday 200 dekar kışlık buğday 600 dekar arpa 200 dekar patates ve 90 dekar kabak yetiştirdiğini ve sonuçtan oldukça memnun olduğunu ifade ederek gelecek yıllarda üretimini artırma sözü verdi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER