banner257

İpek Yolu'na Lojistik Merkezi

İpek Yolu'na Lojistik Merkezi

Melikgazi Belediyesi şehrin batı bölgesinde yer alan Ağaç işleri, organize sanayi ile serbest bölge alanlarına yakın bir alanı lojistik merkez oluşturarak şehrin ekonomisine ve istihdamına katkı sağladıklarını bildirdi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri şehrinin bir üretim ve sanayi şehri olduğunu organize sanayi ile serbest bölgeye yakın bir alanda depolama, ara nakil ve taşıma ara istasyonu görevini yapacak olan bir lojistik merkez alanı oluşturulduğunu belirtti.

Nazım İmar Planına uygun ve Anbar mahallesinde oluşturulan alanda lojistik yapıldığını söyleyen Büyükkılıç,“Kayseri üreten bir sanayi şehridir. Bu yapısı ile bir bölge şehridir. Bu özelliği girişimci iş adamlarının olması yanında coğrafi özelliğinden de kaynaklanmaktadır. Kayseri Anadolu’nun tam ortasında İPEK YOLU üzerinde olup adeta kesişim noktasındadır. Bu açıdan ticaret ve üretim merkezi olarak kendisine büyük görev düşmektedir. Organize Sanayi Bölgesi ile Serbest bölgede yaklaşık 1000 civarında işletme yani üretim tesisi bulunmaktadır. Bu kadar firmasının üretim yapabilmesi için parça ve ürün gelmesinde daha etkin ve seri bir ulaşım ağı sağlamak adına lojistik merkez oluşturulmuştur. Anbar mahallesi hem karayolu, hem de demiryolu ağı içerisinde olup bölgeye en yakın semttir” dedi

Anbar Mahallesinde demiryolu ile karayolunun kesiştiği alanda oluşturulan lojistik merkezinin aynı zamanda Uzakdoğu ülkeleri ile Avrupa arasında köprü görevinde olduğu belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310