banner257

İstiridye Mantarı İçin Özel Alanlar

Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2018 yılı Ocak ayı meclis toplantısını yaptı. Meclis gündeminde 30 gündem maddesi görüşüldü.

İstiridye Mantarı İçin Özel Alanlar

 Melikgazi Belediye Meclisi Ocak ayı olağan toplantısında yer alan maddeler tek tek görüşülerek karara bağlandı. 16 madde oylanırken, 14 gündem maddesi ilgili komisyonlara havale edildi.

Melikgazi’den istiridye mantarı

Meclis gündem maddelerinin genelde imar olduğunu ancak bu şehrin eğitim, sağlık ve tarım sektörü gibi her alanda belediye yatırım ve hizmetlerin sunulduğunu belirten Başkan Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak eğitime, sağlık hizmetine ve spor tesisleri ile tarihi mekân ve arkeolojik alanlara büyük önem veriyoruz. Kayseri Valiliği İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün İSTİRİDYE MANTARI ÜRETİM TESİSİ belediyemiz tarafından tesis yapılmasına karar aldık” dedi.  Belediye Meclis kararlarında üretim var, istihdam var, teşvik var, kalkınma var ifadesini kullanan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, İstiridye Mantarı için özel kapalı ve açık alanlar yapılacağını ve üreticilere verileceğini kaydetti. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulunarak yaşanabilir ve modern bir Melikgazi için Meclis üyeleri ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310