banner257

Jandarma Öğrencileri Uyardı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ve bağlı birliklerinin katılımıyla “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” geçekleştirildi.

Jandarma Öğrencileri Uyardı

Gerçekleşen “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçları Denetim Uygulaması” seminerinde okul çağındaki çocuk ve gençleri, başta uyuşturucu maddeler olmak üzere narkotik ve asayiş suçlarından korumak, eğitim ve öğretimlerini güvenli bir ortamda sürdürmelerini sağlamak, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak amacıyla denetim uygulaması yapıldı.

Okullarda gerçekleştirilen denetim uygulaması, okul kampüsü ve çevresinde bulunan parklar, bahçeler, metruk binalar, tek dal sigara ve uyuşturucu madde kullanımı ve satışı olabilecek yerler, alkollü işletmeler, iddia ve tekel bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları genel asayiş ve gençler yönünden devriyelerce kontrol edildi.

Eğitim alan öğrencilere Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konusunda bilgilendirme yapılarak Jandarma Çocuk Dergisi ve Kalem kutusu hediye edildi. (1HA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER