banner257

Kanser İlaçlarını Vermeye Başladı

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. İbrahim Özcan, kanser (kemoterapi) tedavisi gören hastaların ilaçlarını, hastane eczanesinden sorunsuz bir şekilde aldığını söyledi.

Kanser İlaçlarını Vermeye Başladı
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. İbrahim Özcan, kanser (kemoterapi) tedavisi gören hastaların ilaçlarını, hastane eczanesinden sorunsuz bir şekilde aldığını söyledi. Kanser ilaçlarının eczaneler yerine, doğrudan hastanelerden verilmesini sağlayan uygulamanın dün yürürlüğe girmesiyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastalara kanser ilaçları verilmeye başlandı. Başhekim Doç.Dr. Özcan, kemoterapi tedavisi gören hastaların hastane eczanesinde ilaçlarına sorunsuz ulaştığını belirterek, şöyle dedi:

"1 Temmuz’dan itibaren ayakta ve yatarak tedavi gören hastalarımızın kemoterepi ilaçlarını hastaneler kendileri karşılamaya başlamıştır. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK), yaklaşık 3 ay önce genel sekreterliklere yazı göndermiş ve bu konuyla ilgili hazırlıkların yapılmasını istemiştir. Bizler de öncelikle Genel Sekreterliğimiz başta olmak üzere gerek ihaleyle gerekse doğrudan tedarik yoluyla koordineli bir şekilde kanser hastalarının yatarak tedavileri ve ayakta tedavileri dahil olmak üzere gerekli olan ilaçları istenildiği şekilde tamamlanmış bulunuyoruz. Yeni uygulamaya dün itibarıyla başladık. Hastalarımız, ilaçlarına sorunsuz ulaşmaktadırlar. Şu an itibarıyla hastanemizde kemoterapi tedavisi gören hastalarımızın herhangi bir problemi bulunmamaktadır. Ayrıca elimizde bulunmayan bir ilaç olursa başka illerdeki devlet hastanelerinden temin edebiliyoruz ve elimizdeki ilaçları karşılıklı olarak değiştirme olanağımız da bulunmaktadır. Mevcut stoklarda çok ciddi sıkıntı olması durumunda veya ilacın hiçbir şekilde bulunamaması durumunda istisnai olarak da hastalarımız, serbest eczanelerde tedarik edebileceklerdir. Günübirlik yatarak tedavi gören bütün kanser hastalarımız güven içinde hastanemize gelip tedavilerini olabilirler. Bu konuda endişe duymalarına gerek yoktur.’"

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER