banner257

Karaoğlu’dan, Palancıoğlu’na Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, katıldığı bir televizyon programında “Belediyelerin farklı görüşe sahip bir partiye geçmesi, hizmetlerin biraz aksamasına sebep olabiliyor” şeklinde ifadeler kullanan AKP’nin Melikgazi Belediye Başkan adayı Mustafa Palancıoğlu’na tepki gösterdi.

Karaoğlu’dan, Palancıoğlu’na Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, katıldığı bir televizyon programında “Belediyelerin farklı görüşe sahip bir partiye geçmesi, hizmetlerin biraz aksamasına sebep olabiliyor” şeklinde ifadeler kullanan AKP’nin Melikgazi Belediye Başkan adayı Mustafa Palancıoğlu’na tepki gösterdi. Karaoğlu, bu yöndeki sözlerin halkın tercihine saygı duymamak, halka aba altından sopa göstermek olduğunu söyledi. “Biz belediyeciliği koltuk, makam, ahbap dost ilişkisi olarak görmüyoruz” diyen Karaoğlu, Palancıoğlu’na seslenerek, “Sayın Palancıoğlu’na tavsiyemiz, endişeye kapılmadan varsa projelerini anlatması. Halkın tercihine aba altından sopa göstererek kendince yön vermeye çalışmak doğru bir yol değil” dedi.

Açıklamasında, “Seçim telaşına düşüp, kamuoyunda bu yönde algı yaratmaya çalışmak hoş değil” diyen Karaoğlu, “CHP İlçe teşkilatımız ziyaretlerinde de seçim sürecinin karşılıklı iyi niyet havasında geçmesini kendisine ilettik. Bir kez daha sesleniyoruz, gelin projeler yarışsın, cesaret yarışsın, sevgi, saygı, hoş görü, demokrasi yarışsın. Belediyecilik aba altından sopa göstererek olmaz. Belediye Başkanı Şehrül Emin’dir. Yani şehrin emin kişisi, emin insandır. Şehrin tüm sorunları ile ilgilenmesi gereken kişidir. İmardan çöpe, turizmden suya, çevresinden insanların mutluluğuna, huzur ve refahına kadar sorumlu kişidir. Belediye başkanlığına aday olan kişi projelerini anlatıp, halkı mutlu etmenin yollarını arar. Halkımızı korkutarak, aynı partilere oy vermezseniz hizmet alamazsınız anlamına gelen söylem, hoş bir söylem değildir. Halkımız bu gibi sözlere itibar etmesin. Biz hizmet için herkesle çalışmanın bir yolunu bulur, uyum içinde çalışırız. İş başına geldiğimizde Melikgazi farkı görecek.” dedi.

“BİZ BELEDİYECİLİĞİ KOLTUK, MAKAM, AHBAP DOST İLİŞKİSİ OLARAK GÖRMÜYORUZ”

“Belediyeciliği koltuk, makam, ahbap dost ilişkisi olarak görmüyoruz.” ifadeleri ile dikkat çeken Karaoğlu, “Belediyeciliğe yeni bir soluk kazandırmak, sevgiyi , yaşamsal, huzuru arttırmak için geliyoruz. Değişimde bereket, hareket vardır, değişimde umut vardır diye geliyoruz. Biz ranta değil halka, betona değil cana dokunan içini insan sevgisi ile doldurduğumuz projelerimizle geliyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan, karalamadan yolumuza devam edeceğiz. kolay siyaset yapmaya gönüllü değiliz, meydanı boş bırakmayacağız. Belediye Başkanlığını ‘staj yeri’ olarak görmüyoruz. Kayseri’de kolay siyaset yapıyoruz’ diyerek, mirasyedilik anlayışına da karşı çıkmak boynumuzun borcu. Yeni bir şeyler üretmek zorundayız, sevmek, sevildiğimizi hissetmek, hissettirmek zorundayız anlayışıyla geliyoruz.

“BİZİM YOLUMUZ SEVGİ VE SAYGININ, DEMOKRASİNİN YOLU OLSUN”

“Halkımızla bir araya gelip, üreteceğiz, daha çok çalışacağız, seveceğiz daha çok kaynaşıp, şehrimiz, ilçemiz için çalışacağız” diyen CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, “Kolaya kaçmaya niyetimiz yok, engelleri aşmak için yola çıktık. Halkımıza hak ettiği hizmeti sunmak için her tür zorluğa göğüs germeye hazırız, sevgiyle, inançla. Bu nedenle sayın Palancıoğlu’na tavsiyemiz, endişeye kapılmadan varsa projelerini anlatması. Yoksa halkın tercihine aba altından sopa göstererek kendince yön vermeye çalışmak doğru bir yol değil. Gelin ikimiz de korkmadan , seçilme,seçilmeme kaygısı duymadan, kendimiz için değil , sadece halkımız için yarışalım. Bizim yolumuz sevgi ve saygının, demokrasinin yolu olsun. Kazanan Melikgazi olsun.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310