banner257

KASKİ’den Sayaç Uyarısı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ), abonelerini su sayaçlarının donması halinde sayaçlara sıcak su veya ateş ile müdahale edilmemesi gerektiği yönünde uyardı.

KASKİ’den Sayaç Uyarısı

KASKİ Genel Müdürlüğü, yaptığı uyarıda mevsim şartları nedeniyle su tesisatlarının don vurmasından olumsuz etkilendiğinin altını çizerek, "Açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından suyun kullanılmadığı zamanlarda donmaktadır. Kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerekir.

Sayacın etrafı camyünü, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak, olası bir problemin önüne geçilmelidir. Donma halinde ise sayaca, sıcak su dökülmesi veya ateş tutularak açılmaya çalışılması, su elemanlarının patlamasına ve maddi hasarın daha da artmasına sebebiyet vermektedir" ifadeleri kullanıldı. KASKİ, abonelerin sayaç donmaları ile karşılaşması halinde abone numaraları ile 185 Çağrı Merkezi veya 0352 432 0 432 numaraları üzerinden çağrı yapabileceğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER