banner257

KAYSERİ CEZAEVİ KALDIRILIYOR

Kayseri’nin Gültepe Mahallesi’nde bulunan ve Türk Sinemasının önemli ismi Yılmaz Güney’e, Türk siyasetinin önemli ismi Celal Bayar’e ve Gümrük ve Tekel eski bakanlarından Tuncay Mataracı gibi önemli isimlerin yükümlü olarak kaldığı Kayseri Cezaevi’nin kaldırılması yeniden gündeme geldi.

KAYSERİ CEZAEVİ KALDIRILIYOR

Konuyu Büyükşehir Belediyesinin meclis toplantısında, CHP’li meclis üyesi Özgür Özer gündeme getirdi. Konuyla ilgili görüşlerini beyan eden AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,somut adımlar atılması adına Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüştüklerini belirtti.

Büyükkılıç, sorunun siyaset üstü olduğunu ve çözümü için belediye olarak gereken her şeyi yapacaklarını söyledi. Büyükkılıç, Adalet Bakanlığı’nda konuya sıcak baktığını ve cezaevini el birliği ile kaldıracaklarını anlattı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Kapalı Cezaevi’nin kaldırılması ve kent sakinlerinin ortak kullanımına açılması konusunu gündeme getirmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç’ında meclis toplantısında açtığı konu tüm meclis üyeleri tarafından desteklendi.

Büyükkılıç, Cezaevinin kaldırılması adına atılacak somut adımları görüşmek üzere Adalet bakanımız sayın Abdulhamit Gül ve bakanlık yetkilileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konu yıllardır konuşuluyor ve halk cezaevinin kalkacağına inanıyor. Kaldırılması konusunda Kayserililerin hassasiyetleri ciddi anlamda önemli. Bakanlığımızla bir araya geliyoruz, Kayserinin menfaati ne gerektiriyorsa planlayarak devam ediyoruz. Bu siyaset üstü bir konu, cezaevini el birliği ile kaldırmamız lazım. Bakanlığımızla bir araya sık sık geleceğiz, Kayserimizin menfaati ne gerektiriyorsa planlayarak devam edeceğiz. Bu siyaset üstü bir konu, cezaevini el birliği ile kaldırmamız lazım” diye konuştu.

Kayseri Kapalı Cezaevi, Türk Sinemasının önemli ismi Yılmaz Güney’e, Türk siyasetinin önemli ismi Celal Bayar’e ve Gümrük ve Tekel eski bakanlarından Tuncay Mataracı gibi önemli isimler burada cezalarını çektiler.

HABER-SELAHATTİN KARAKOÇ

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ülkü Polat
Ülkü Polat - 3 hafta Önce

Bu milleti yine rezil edeceksiniz tipli devlet hastanesini taaaaaaâaaaâa bir uca taşıdığı nizgibi yaşlısı var cocuklusu var arabası olan gidiyor arabası olmayan perişan yeterin artık bu milleti perişan etmekten utanmadınız benim yenim orda yatıyor uzağa giderse biz ne yapacağız

Olcay Çankaya
Olcay Çankaya - 2 hafta Önce

Belediye kendi menfaatini düşünürken onca insanın yaşayacağı mağduriyeti görmezden geliyor

SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306