Kayseri'de Arıcılık Kursu Devam Ediyor

Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kocasinan Halk Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile Arı Yetiştiriciliği, Ana Arı yetiştiriciliği ve Arı sütü üretimi kursu düzenlendi.

Kayseri'de Arıcılık Kursu Devam Ediyor

Haziran başında açılan kursun ilk dönemi,Cuma günü tamamlanmasının ardından ikinci döneme bugünden itibaren devam edildi. Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Kocasinan Halk Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile Arı Yetiştiriciliği, Ana Arı yetiştiriciliği ve Arı sütü üretimi kursu düzenlendi. Kursa İl Müdürü Mustafa Şahin ve Kocasinan İlçe Müdürü Abdulaziz Yıldırım ziyarette bulunularak kursiyerlerle sohbet etti. Kocasinan İlçe Müdürlüğü'nde ziraat mühendisi olarak çalışan ve eğitmen Şuayip Demirci kurs hakkında il müdürünü bilgilendirdi.

Bu tür kursların açılmaya devam edeceğini ve devam etmesi içinde kursiyerlerin istekli olması gerektiğini söyleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Şahin, "Kursiyerlerle yaptığı sohbette Kayseri'de arıcılığın avantajlarından bahsederek arıcılığın ilimiz, ilçemiz ve de Ülkemiz için önemli olduğunu, üretimin genişlemesi yayılması ve çoğalması gerektiğini anlattı. Şahin, babadan oğula anneden evlada bu mesleğin yaygınlaşarak artırılması gerektiği vurgusunu yaparak tüm kursiyerlere katılımlarından dolayı teşekkür ederim" dedi.(BGC)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman  şahan
Osman şahan - 3 hafta Önce

Arı çıkık sertifikası almak istiyorum kurslarımız nezaman baslayacak

SIRADAKİ HABER