Kayseri İl Müftüsü Güven'in Görev Süresi Doldu

Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, görevinden ayrıldı.

Kayseri İl Müftüsü Güven'in Görev Süresi Doldu

Alınan bilgilere göre 6 yıldır Kayseri İl Müftülüğü görevini yürüten Prof. Dr. Güven, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın görev süresini uzatmaması sebebiyle müftülük görevinden ayrılarak Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi'ndeki akademisyenlik görevine döndü. Prof. Dr. Güven'in müftülük ve öğretim üyeliğini birlikte yaptığı öğrenildi.

PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN KİMDİR?

1971 yılında Afyonkarahisar'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Üniversite eğitimi için Kahire'ye gitti. 1989–93 yılları arasında Mısır el-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördü ve bu fakültenin Tefsir bölümünden mezun oldu. 1993 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalında lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamladı. 1996 yılında Erciyes Üniversitesinde "Araştırma Görevlisi" olarak göreve başlayan Güven, 2004 yılına kadar burada çalışmalarını sürdürdü.

2004 yılı itibariyle Diyanet İşleri Başkanlığına geçiş yaptı. Bir süre Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezinde görev yaptıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezine “Eğitim Görevlisi” olarak atandı. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalına "Öğretim Üyesi" olarak atandı ve 2013 yılında “Doçent”, 2018 yılında ise “Profesör” oldu. 20 Temmuz 2015 tarihinde Kayseri İl Müftüsü olarak atanan Güven, evli ve dört çocuk babasıdır. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER