Kayseri’de Kertmeler Kavşağı trafiğe açıldı

Kayseri’de 15 Temmuz Caddesi ile Hulusi Akar Bulvarı üzerinde yapımı tamamlanan Kertmeler Kavşağı trafiğe açıldı.

Kayseri’de Kertmeler Kavşağı trafiğe açıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kent merkezindeki ulaşımı rahatlatmak, daha güvenli ve konforlu hale getirmek amacıyla yapımı tamamlanarak ulaşıma açılan Şehit Furkan Doğan-Talas Anayurt Raylı Sistem Hattı boyunca uzanan Hulusi Akar Bulvarı ve 15 Temmuz Caddesi üzerindeki Kertmeler Kavşağı’nda incelemelerde bulundu.

Kertmeler Kavşağı’nın trafiğe açıldığını duyuran Başkan Büyükkılıç, “Şehit Furkan Doğan Yurdumuzla 15 Temmuz Caddemiz Talas güzergâhındaki, Hulusi Akar Bulvarı ve aynı zamanda bu raylı sistemin kesiştiği bölgedeki kavşak düzenlememiz tamamlandı, şu anda trafiğe açıldı. Yaklaşık bir 6 aylık süren çalışma sonrasında bu bölgede çok önemli bir çalışmaya imza atıldı. Ben o açıdan önemli olan bu çalışmanın sonlanmasından dolayı ekibimize teşekkür ediyorum. İnşallah vatandaşlarımızın daha konforlu, daha sağlıklı, kurallara uydukları zaman hiçbir sıkıntı yaşamayacakları bir kavşakla şehrimizi buluşturduğumuzu onlarla da paylaşmak istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

Kertmeler Kavşağı güzergahının aynı zamanda Talas’taki Malatya Yolu’na bağlanan viyadüğe ulaşan ana arteri de kapsadığını ifade eden Büyükkılıç, “Kertmeler Kavşağı gelişen ve büyüyen Talas’ımızın, 200 bine ulaşan nüfusu ile çok önemli olan kavşak, Yıldırım Beyazıt bölgesini de rahatlatacaktır. Her yönüyle dört dörtlük önemli bir kavşaktı. Hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER