banner257

KAYSERİ’DE KORKUTAN DEPREM! İŞTE SON DURUM…

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 4.9 şiddetindeki depremin ardından 21 artçı sarsıntı meydana geldi. Gece 02:28’te yaşanan depremde ölü yada yaralının olmaması yüreklere su serpti. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın yaptığı açıklamada: “Kıymetli hemşehrilerim,Sarıoğlan ilçemizde meydana gelen deprem sonrası bütün ekiplerimiz sahadadır.Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde 4.9 şiddetindeki depremin ardından 21 artçı sarsıntı meydana geldi. Merkez üssü Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde saat 02:28’te meydana gelen 4.9 şiddetindeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam etti. AFAD’dan alınan bilgi göre, ana depremin olduğu saatten 05.23’e kadar ilçede 21 artçı sarsıntı meydana geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, depremle ilgili olarak, "Kıymetli hemşehrilerim, Sarıoğlan ilçemizde meydana gelen deprem sonrası bütün ekiplerimiz sahadadır. Hepimize geçmiş olsun" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, olumsuz bir haberin olmadığını söyleyerek, "Merkez üssü Sarıoğlan olan 4.9 şiddetinde bir depremi şehrimizde yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Şuan elimize ulaşan olumsuz bir haber yok. Rabbim bizleri her türlü afetlerden korusun" diye konuştu.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki deprem ile ilgili konuşan AFAD İl Müdürü Osman Atsız, ilçedeki evlerde çeşitli büyüklüklerde çatlaklar olduğunu belirterek "Sabah saatlerinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekipleri gelerek, hasar tespitinde bulunacak.

Şu anda sahada AFAD'ımıza ait 4 ekip, yine AFAD Başkanlığımız tarafından görevlendirilen Nevşehir, Aksaray ve Ankara'dan 4 ekip, Kayseri'mize gelmiş durumdadır. Yine itfaiye ve jandarma ekipleri sahadalar. Şu ana kadar ölü ve yaralımız bulunmamaktadır. Çalışmalarımıza sabah devam edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340