banner257

KAYSERİ'DE TRAFİĞE KÖKLÜ ÇÖZÜM

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin trafiğe köklü çözüm getirmek amacıyla hazırlattığı Ulaşım Master Planı hayata geçiriliyor. Master Plan çerçevesinde Eski Çevreyol olarak bilinen Kocasinan Bulvarı'nda trafiğin sürekli akmasını sağlayacak köprülü kavşak ve altgeçit çalışmaları devam ediyor.

KAYSERİ'DE TRAFİĞE KÖKLÜ ÇÖZÜM

Kocasinan Bulvarı üzerindeki trafik akışının güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlanabilmesi için planlanan köprü ve altgeçitlerin yapımı hızla sürüyor. Bu kavşaklardan biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Kocasinan Bulvarı'nın kesiştiği kavşak, yonca yaprağı modeliyle sürücüleri trafik sıkıntısından tamamen kurtaracak. Bu kapsamda Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerine köprü yapılacak.

Bu köprü ile Mevlana Mahallesi'ne geçişi sağlayan tren yolu, Kocasinan Bulvarı kavşağı, Bozantı Caddesi ve Nil Caddesi istikametinde transit geçiş yapılabilecek. Köprünün toplam uzunluğu 650 metre, üst platform genişliği ise 21 metre olacak. Bu köprüye yonca yaprağı modeli ile yay şeklinde bağlantı köprüleri yapılacak. Yonca kısımda toplam uzunluk 500 metre bağlantı bölgelerinde platform genişliği ise 27 metre olacak.

Bağlantı bölgelerinde 6 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak. Kocasinan Bulvarı üzerine yapılacak olan en uzun köprü ise Hastane Caddesi ve İstasyon Caddesi'ni içine alan kavşaklarda yer alacak. Her iki kavşağın transit geçilmesini sağlayacak olan köprü 750 metre uzunlukta inşa edilecek. Köprünün 21 metre genişliğindeki üst platformunda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılacak olan bir diğer kavşak ise Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü 'nün bulunduğu kavşak olacak. Bölgedeki trafiğin güvenli bir şekilde transit geçişinin sağlanması için Kocasinan Bulvarı istikametine üst geçit yapılacak. Karayolları kavşağında yapılacak köprü uzunluğu 320 metre,21 metre genişliğindeki üst platformda 2+2 toplam 4 şeritli yol ve yürüyüş yolları bulunacak.

Büyükşehir Belediyesi'nin Ulaşım Master Planı çerçevesinde yapılacak olan köprü ve bağlantı yolları ile alt geçit çalışmalarının ardından Kocasinan Bulvarı'nda trafik kesintisiz ve güvenli bir hale gelecek.


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner306