banner257

Kayseri'de Uçak Restoran

Kayserili girişimci Yavuz Kılıç ve ortağı Kahraman Yıldız’ın satın aldığı Airbus A 300 tipi yolcu uçağı, Ali Dağı eteklerinde restoran olarak yarından itibaren hizmet vermeye başlıyor.

Kayseri'de Uçak Restoran
Kayserili girişimci Yavuz Kılıç ve ortağı Kahraman Yıldız’ın satın aldığı Airbus A 300 tipi yolcu uçağı, Ali Dağı eteklerinde restoran olarak yarından itibaren hizmet vermeye başlıyor. Belçika’da yılllarca uçak restoranda çalışan Yavuz Kılıç ve ortağı Kahraman Yıldız, aynı hizmeti kendi memleketlerinde vermeye karar verdi.

 

İki ortak, İstanbul'dan aldıkları uçuş ömrünü tamamlamış 1985 yılı yapımı Airbus A 300 tipi yolcu uçağını, parçalar halinde Kayseri’ye getirip, Talas ilçesinde bulunan 2 bin metre yüksekliğindeki Ali Dağı eteklerine yerleştirdi. 90 tonluk uçağı restorana dönüştürmek için yapılan çalışmalar yaklaşık 7 ay sürdü. Yapımı 1 milyon euroya mal olan uçak restoran, Ramazan ayında iftar saatlerinden itibaren vatandaşların hizmetine hazır hale getirildi. Kanatlar da dahil toplamda 300 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip olan uçak restoranın ayrıca, 70 araçlık otoparkı bulunuyor. Türk mutfağı, yöresel yemekler, Fransız yemekleri, İtalyan yemekleri ve değişik tatlıların da sunulacağı restoranda alkol satışı olmayacak.
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER