banner257

Kayserili Ses Sanatçısı Yıldız Ayhan Vefat Etti

Kayserili Türk Halk Müziği Sanatçısı merhum Ahmet Gazi Ayhan’ın eşi Yıldız Ayhan tedavi gördüğü Antalya’daki hastanede 83 yaşında vefat etti.

Kayserili Ses Sanatçısı Yıldız Ayhan Vefat Etti

Kızı Nurdan Ayhan sosyal medyada yayınladığı mesajda,’ "Annem Yıldız Ayhan 'ı Antalya 'da kaybettik. Cenazesi 17 Haziran Perşembe öğle namazından sonra İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilecek’’ dedi. TRT’nin ünlü ses sanatçılarından, 83 yaşındaki Yıldız Ayhan, zatürre teşhisiyle yatırıldığı bir süre önce hastanede yoğun bakım ünitesine alınmıştı. Aslen Ankaralı olan sanatcının 1921 de Talas İlçesi Endürlük Köyü’nde doğan eşi Ahmet Gazi Ayhan ise 9 Şubat 1987 de 66 yaşında vefat etmişti. Eşini 34 yıl önce kaybeden Ayhan 2 kız annesi idi.

Cenaze ile ilgili bazı ünlülerde taziye mesajları yayınladı. Müzisyen Sümer Ezgü , ‘’Halk Müziğimiz' in yıldızını değerli sanatçı büyüğümüz Yıldız Ayhan' ı kaybettik. Yarim İstanbul' u mesken mi tuttun, Fırın üstünde fırın dilime dolanıverdi şimdi hüzünlendim. Sesi ve anıları yüreğimde. Çok sevdiği eşi bağlama sanatçı büyüğümüz A.Gazi Ayhan' la birlikte Nur içinde olsun’’ifadelerine yer verdi. Bedia Akartürk ,’’ Kıymetli sanatçı, Yurttan Sesler in değerli ismi Yıldız Ayhan 'a ALLAH CC 'tan rahmet; ailesi, yakınları, sevenleri ve Türk Halk Müziği camiasına baş sağlığı ve rahmet dileriz.”dedi. Kayserili ses sanatçısı Ahmet Kaplan ise ,‘’ Halk müziği sanatçımız merhum Ahmet Gazi Ayhan’ın eşi Yıldız Ayhan hakkın rahmetine kavuşmuş ALLAH CC rahmet eylesin.”dedi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER