KESİLECEĞİNİ ANLAYAN BOĞA “FİRARDA“

KAYSERİ’de bir boğa, kesilmek üzere mezbahaya götürülürken kaçtı. 5 araca zarar veren, 2 kişiyi yaralayan boğa, daha sonra mızrak gibi sopanın ucuna bağlanan bıçakla önce yaralandı, sonra arka ayaklarına bıçak darbeleriyle kesilerek etkisiz hale getirildi. Boğa ardından sokakta kesildikten sonra götürüldü.

KESİLECEĞİNİ ANLAYAN BOĞA “FİRARDA“

Kocasinan İlçesi Erkilet Bulvarı’nda saat 09.30’da meydana gelen olayda, Karpuzatan Mevkiinde bulunan bir mezbahaya kesilmek için götürülen boğa, kasapların elinden kaçtı.

Çılgın Boğa Dehşet Saçtı

Erkilet Bulvarına çıkan boğa yoldan geçen 2 kamyonet ve 3 otomobile çarptı. Önüne çıkan Salman Adak ve Ömer Mızrak’ı da yaraladı.

Büyükbaş hayvanı yakalamaya çalışan 4 kasap ise, boğanın önünü kamyonetle keserek, yakalamak istedi.

Kasaplar, köşeye sıkışan boğayı önce iple, sonra mızrak gibi uzunca bir sopanın ucuna bağlanan bıçakla yaraladı. Kanlar içerisinde kalan hayvan, can havliyle bir akaryakıt istasyonuna da girip, burada çalışanları da kovaladı.

Bu arada, Kocasinan Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne ait bir ekip, boğaya iki uyuşturucu iğne attı. Uyuşan hayvan buna rağmen tekrar caddeye doğru kaçarken, arkasından yaklaşan 2 kasap, hayvanın arka ayaklarına bıçak darbeleri attı. Kaçamayacak hale gelen boğa daha sonra düştüğü belediye otobüs durağı önünde kasaplar tarafından kesildi. Vinçle olay yerinden kaldırılan boğa daha sonra Karpuzatan mevkiinde bulunan mezbahaya götürüldü. 
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310