banner311

KGGD ve Ülkü Ocaklarından Aşure İkramı

Ülkü Ocakları ile Kayseri Genç Girişimciler Derneği (KGGD) Muharrem ayı nedeniyle Cumhuriyet meydanında aşure dağıttı. KGGD Başkanı Mehmet Gülsoy, "Rabbim hidayetten bizi ayırmasın. Birlik ve dirliğimizi hüsrana uğratmasın" dedi.

KGGD ve Ülkü Ocaklarından Aşure İkramı

Ülkü Ocakları ile Kayseri Genç Girişimciler Derneği Muharrem ayı nedeniyle Cumhuriyet meydanında öğle namazına müteakip cami çıkışı aşure dağıttı.

KGGD Başkanı Mehmet Gülsoy yaptığı açıklamada " Mateme bürünmüş Muharrem ayı içindeki Aşure Günü’nde, Allah’tan niyazım; yeni Kerbelaların olmamasıdır. Yüce dinimizi karalamak için rekabete giren iç ve dış mihraklara karşı dayanışma ve kucaklaşmayla direnç göstermek en doğru seçenektir. Unutulmasın ki, Yezidler her zaman nefretle hatırlanacak, Hüseyinler her zaman dua ve hürmetle anılacaklardır. Aşura Günü’nde Rabbim hidayetten bizi ayırmasın dileğinin yanında birlik ve dirliğimizi hüsrana uğratmasın" dedi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik ise " Bugün Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlarımızın ağzını tatlandırmak duasına ortak olmak için aşure dağıtımı yaptık. Birliğin ve beraberliğin sergilendiği bu tür etkinlikleri her fırsatta yapmaya devam edeceğiz. Allah ülkemizin dirliğini bozmasın" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289