banner257

Kiçikapı Mahallesi Asfaltlanıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kiçikapı Mahallesi’ndeki yollarda genişletme ve düzenleme çalışmasını tamamladıklarını şu anda Serdar ve Vatan caddeleri ile bunlara bağlantılı sokaklarda asfaltlama çalışmasının devam ettiğini bildirdi.

Kiçikapı Mahallesi Asfaltlanıyor
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kiçikapı Mahallesi’ndeki yollarda genişletme ve düzenleme çalışmasını tamamladıklarını şu anda Serdar ve Vatan caddeleri ile bunlara bağlantılı sokaklarda asfaltlama çalışmasının devam ettiğini bildirdi. Yol genişletme ve düzenleme çalışması yaptıklarını ve bu çalışma ile 2 bin ton asfalt kullanılarak caddeye bağlantılı yollarda asfalt çalışmasının gerçekleştirildiğini anımsatan Memduh Büyükkılıç, Kiçikapı Mahallesi’nin Kayseri için bir prestij yeri olduğunu bu nedenle çalışmaya önem verildiğini söyledi. 

Başkan Büyükkılıç, yapılan çalışmaların Kiçikapı Mahalle esnafı ile mahalle sakinlerine hayırlı olması dileğinde bulunarak, ‘’Kiçikapı Mahallesi şehrimiz için çok önemli bir mahalledir. Çünkü bu semt oturma alanı çok az olan ancak alışveriş merkezleri ile çarşının bu bölgede yer alması sebebi ile gündüz nüfusun en yoğun olduğu mahalledir. Kayseri bir bölge şehri olmasından dolayı Kiçikapı Mahallesi’nde gündüz, şehir dışından gelen çok sayıda komşu misafirlerimiz açısından prestij mahallesidir. Ayrıca Kayseri Lisesi, Lale Camii, Eski Kayseri evleri ve mahallesi ile Kayseri’nin temel mimari yapıları Kiçikapı Mahallesi’dir. Bu bölgede ana cadde ve sokak yollarında yayalara özel yollar inşa edildi. Şimdi de asfaltlama çalışması yapılmaktadır. İlk etapta 2 bin ton asfalt kullanılarak güvenli ve seri ulaşım sağlanacaktır. Kiçikapı halkına şimdiden hayırlı olsun” dedi.Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER