banner257

Kiracıoğlu Nasıl Bir Adayı Destekleyeceklerini Açıkladı

OSB’ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Kiracıoğlu, OSB Başkanı Yunus İmamoğlu ve yönetiminin istifasının bekledikleri bir durum olduğunu söyledi.

Kiracıoğlu Nasıl Bir Adayı Destekleyeceklerini Açıkladı
Kayseri OSB’de istifa depremi yaşandı. OSB Başkanı Yunus İmamoğlu ve yönetim kurulu istifa etti. Böylece Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan eski başkan Tahir Nursaçan, istifa etmemesine rağmen OSB defterini kapatmış oldu. Yönetim istifa ettiği için Tahir Nursaçan’ın istifasına gerek kalmadı. Seçim amaçlı böyle bir yola gidildiğini söyleyen OSB’ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Kiracıoğlu: “Beklediğimiz şeyin biraz geçte olsa meydana geldi. Muhtemelen seçim amaçlı böyle bir yola müracaat ettiler. Şimdi grup olarak aday mı çıkartırız, yoksa çıkan adaylardan mı destekleriz? Bilmiyoruz. Önümüzdeki hafta grupla bir toplantı yapacağız. Biz sanayicinin parasının hesabını soracak, Dubai’deki oluşan zararların hesabının soracak, israfa dur diyecek, kaybolan değerleri geri getirmeye çalışacak her türlü başkan adayını destekleyeceğiz. Biz kendimiz aday çıkartır mıyız, yoksa oluşacak adayları mı? destekleriz önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı sonrasında ancak karar verebiliriz. Çarşamba veya perşembe günü toplanmak üzere şu an görüşüyoruz. Önümüzdeki hafta sonuna da veya en geç bir sonraki Pazartesiye netleştiririz diye düşünüyorum” dedi.
Şahıs olarak aday olmayacağını söyleyen Kiracıoğlu: “Ben şahıs olarak aday olmayacağımı daha önce de söyledim benim öyle bir adaylık durumum söz konusu değil. Grubumuzda en az benim kadar yapabilecek birçok arkadaşımız var. Bunlardan birini de destekleyebiliriz veya bu süreçte kendi yolunu çizecek bir aday sürecinde bizim düşüncelerimizi savunacak bir aday olursa onları da desteklemeyi düşünüyoruz. O yüzden biz bu süreç içinde karar verip sizlerle paylaşmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER