banner257

KIRIM TÜRK İŞ ADAMLARI KONSEYİ KURULDU

Kırım – Türk İşadamları Konseyi Simferopol’de yapılan törenle kuruldu. Konsey yöneticilerinin karşılıklı attığı imzalar sonrasında yapılan açıklamada, Kırım Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek Kırım Türk İş adamları Konseyi’nin faaliyetlerine, Kırım B:akanlar Kurulu olarak destek olacaklarını açıkladı.

KIRIM TÜRK İŞ ADAMLARI KONSEYİ KURULDU
Kırım – Türk İşadamları Konseyi Simferopol’de yapılan törenle kuruldu. Konsey yöneticilerinin karşılıklı attığı imzalar sonrasında yapılan açıklamada, Kırım Başbakan Yardımcısı Ruslan Balbek Kırım Türk İş adamları Konseyi’nin faaliyetlerine, Kırım Bakanlar Kurulu olarak destek olacaklarını açıkladı.

Kırım Türk İşadamları Konseyi Kırım Tarafı Genel Başkanı RusbekBisultanov olurken Türkiye tarafı Başkanlığına İlter Sağırsoygetirildi .Kırım Türk İşadamları Konseyi Genel Müdürü olarak da aynı zamanda Kırım Başbakanı Danışmanı olan RustemKamalov atandı.

Kırım Bakanlar Kurulu toplantısına Başbakan Yardımcısı BalbekRuslan, Başbakan yardımcısı ve Rusya Cumhurbaşkanı’nın Kırım TemsilcisiGeorgiMuradov, Ekonomi Bakan yardımcısı AnnaKovalenko, ZaurSimirnov, RustemKamalov Kırım Cumhurbaşkanı Danışmanı, Başbakan Danışmanı AlekseyGostev ve Kırım’ın ünlü işadamlarından RubsekBisultanov ve ZiskinVaüdim katıldı. Türk tarafından da, Karadeniz Ülkeleriyle Ekonomik İş Birliği Derneği Genel Başkanı İlter Sağırsoy ile Genel Sekketeri Yavuz Budak ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Sönmez ile Metin Çidem katıldılar.

İmza töreni sonrasında yapılan basın toplantısıyla dünyaya duyurulan iş birliği oluşumu ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı RuslanBalbek, “ Şu anda bizimle birlikte yola çıkmış olan Türk dostlarımızla her türlü ekonomik iş birliği ve yatırımlar konusunda çalışmaktan mutluyuz. Türk işadamlarının bölgemize yapacağı yatırımlar kalkınmamıza da katkı sağlayacaktır. “ dedi.
Kırım Türk İş Adamları Konseyi Kırım Genel Başkanı RusbekBisultanov “ Bu oluşumun atılan resmi adımlarla hayata geçmesi bizleri sevindirdi. Yapılacak yatırımlar için projeler oluşturulup en kısa sürede hükümetimize sunacağız.” dedi

Kırım Türk İşadamları Konseyi Türkiye Başkanı İlter Sağırsoy da “ sosyal yönü de olan çok önemli projeler hazırladık ve bunun uygulanması ve Kırım ekonomisine katkı sağlaması için hızlı hareket edeceğiz” diye konuştu. Kırım Türk İşadamları Konseyi Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Sönmez, bu oluşumun iki ülke arasındaki tarihi bağları yatırımlarla da geliştirip daha da sağlamlaşmasına sebep olacağını söyledi. Konsey’in Genel Sekreteri Yavuz Budak da, Kırım’ın çok yakında bölgenin parlayan bir yıldızı olacağına dikkat çekerken yine Konseyi’in yönetim kurulu üyesi Metin Çidem de “ özellikle sağlık sektöründeki yatırımlarımızla bölgenin kısa sürede sağlık hizmetleri konusunda cazibe merkezi olmasını sağlamaya çalışacağız” dedi.
Kırım Türk İşadamları Konseyi’nin Türkiye’ye daha şimdiden çantasında çok önemli devlet ve özel sektör yatırım talepleriyle döndüğü ifade edildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER