banner257

Kocasinan 80 Basamak Yükseldi

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi, sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasında 80 basamak birden yükseldi. Kocasinan ayrıca en fazla konutun satıldığı ilçe oldu.

Kocasinan 80 Basamak Yükseldi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesindeki Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sosyo - ekonomik gelişmişlik sıralaması araştırması sonuçları açıklandı. Buna göre 973 ilçe içerisinde 151’inci sırada yer alan Kocasinan, 80 basamak yükselerek 71’inci sıraya yükselerek en çok büyüyen ilçe oldu. Sosyo – ekonomik gelişmişlik raporunu değerlendiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe kat ettiklerini söyledi.
Geçtiğimiz yıl, Kayseri’deki konut satışlarında yüzdesel olarak en fazla konutun satıldığı yerin de Kocasinan olduğunu belirten Çolakbayrakdar, “Rapora göre Kocasinan, 80 basamak birden yükseldi. 973 ilçe içerisinde 151’inci sırada yer alan Kocasinan, bu sefer 71’inci sırada yer alarak, en çok büyüyen ilçe oldu. Bu noktada hareketle ayrıcalıklı bir Kocasinan inşa edebilmek için yapmış olduğumuz gayretlerimiz ve çabalarımız, rakamlara da yansıdığını görüyoruz. Marka ve model şehir Kayseri belediyeciliğini, bütün Türkiye’ye ‘Belediyecilik nasıl yapılır’ öğreten bir ustadan devir aldık. Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ’den bütün Türkiye, belediyecilik öğrendi. Kayseri’nin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Marka ve model şehir olan Kayseri’yi yapılan hizmetlerle daha ileriye taşımak için gece gündüz çalıştıklarını vurgulayan Çolakbayrakdar, Kayseri’ye yakışır projeler ürettiklerini kaydetti. Çolakbayrakdar, “Özellikle geleceğin Kocasinan’ı inşa ederken, çağın koşullarına uygun, teknolojiye ayak uyduran ve geleceğe yön verecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız yatırımlarla sadece Kocasinan değil, ülkemiz güçleniyor, büyüyor ve gelişiyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340