banner257

KTO ÖZEL VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ'NDE

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı ve TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Saray’ındaki 49. TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri törenine katıldı.

KTO ÖZEL VE TEŞVİK ÖDÜLLERİ'NDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen 49. TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Başkan Hiçyılmaz, katıldığı ödül töreninde, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un sağlık bilimleri alanında ödül almasından dolayı, gurur duyduğunu ve kendisini tebrik ettiğini söyledi.

TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından, bu yıl 3 bilim ödülü, 2 özel ödül ve 14 teşvik ödülünün verildiği törende, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur, Bilim Ödülü’ne “Nöroendokrinoloji Alanında Kafa Travmasına Bağlı Nöroendokrin Değişiklikler Konusundaki Uluslararası Düzeydek Çalışmaları” eseriyle layık görüldü.

Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve diğer bakanlar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, milletvekilleri ile bilim ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Törende, TÜBİTAK’ın tanıtım görüntülerinin izlenilmesinin ardından, Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinden oluşan müzik grubu tarafından mini konser verildi.


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER