banner257

KTO ve KAYSO 'dan Bakanlık kararına destek

 KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO)  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı banka komisyon ve ücretlerine standart getirilmesi konusuna ilişkin açıklamasında değerlendirmede bulunarak düzenlemenin ticaret hayatına olumlu yansıyacağına inandıklarını belirttiler. 

KTO ve KAYSO 'dan Bakanlık kararına destek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı banka komisyon ve ücretlerine standart getirilmesi konusuna ile ilgili değerlendirme de bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, "Kayseri Ticaret Odası olarak dile getirdiğimiz önemli konulardan biri de bankaların aldığı komisyonlardı. BDDK ve Merkez Bankası tarafından sınırlandırma getiren düzenleme ile iş dünyası rahat bir nefes alacak. Düzenlemenin ticaret hayatına olumlu yansıyacağına inanıyorum. " dedi.
Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi'nin gündemine aldığı ücret ve komisyonlar konusunda düzenleme yaptığını ifade eden Gülsoy, “Yeni düzenlemeyle birlikte getirilen sınırlandırmalar sayesinde vatandaşlarımızın ve özellikle ticari işlem yapanların maliyetlerinde büyük düşüş sağlandı. EFT ücretlerine hem ticari hem de finansal tüketiciler için üst sınır getirildi. 6 ila 850 lira arasında değişen EFT ücretleri 1 ila 100 lira arasında sınırlandırıldı. Her kalemde ücretler 3'te 1 ila 6'da 1 oranlarında düşürüldü. Komisyon, ücret ve masraflarla ilgili yapılan bu önemli düzenlemelerin vatandaşlarımıza ve iş insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.


KAYSO BASKANI BUYUKSIMITCI:KARARI MEMNUNIYETLE KARSILIYORUZ
 Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi'de yaptığı yazılı açıklamada " Hazine ve maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan bankaların aldığı ücret ve komisyonlara standart getirilmesi, Oda olarak bizimde taleplerimiz arasındaydı. Yapılan düzenleme ile özellikle ticari işlem yapan sanayici ve işadamlarımızın maliyetlerinde ciddi düşüş sağlanmış oldu. Bu kararın iş dünyasına yansımaları olumlu olacak. Kararı memnuniyetle karşılıyoruz. Bankalar tarafından ticari müşterilerden alınabilecek ücret, masraf ve komisyonların sayısı 2 bin 400'den 51'e indirilmiş oldu. BDDK tarafından 2014'te 20 ile sınırlandırılan ticari müşterilerden alınabilecek ücret, masraf ve komisyonların sayısı da 16'ya düşürüldü. Yapılan bu sadeleştirme sayesinde bankalar arasındaki ücret karşılaştırması daha şeffaf ve kolay hale getirilmiş oldu" ifadelerine yer verdi.

BÜŞRA SULTAN METİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289

banner308

banner307

banner306

banner305

banner298