KTO’ya belge dağıtım tepkisi büyüyor

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy'u eleştirilerin arkası kesilmiyor. CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan’ın geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı KTO üyelik belgesi, kalem ve not kağıdı dağıtımına tüccarlarda tepki gösterdi. Tüccarlar hem maliyeti sorgularken hem de salgın zamanında böyle bir işin yapılmasına tepkili...

KTO’ya belge dağıtım tepkisi büyüyor

TÜCCAR MALİYETİ MERAK EDİYOR

18 bini aşkın üye için matbaada isme özel olarak hazırlandığı ve tanesinin 3-4 TL’ye mal olduğu iddia edilen KTO üyelik belgelerinin dağıtımının koronavirüs salgınının yeniden artış gösterdiği bir dönemde yapılıyor olması tepkilere neden oldu. Ayrıca dağıtımı yapılan malzemelerin üye başına ve toplam maliyetinin ne olduğu da merak uyandırdı.

“KORONAVİRÜS SALGININDA BELGE DAĞITIMI YANLIŞ”

KTO üyesi tüccar ve esnaflar, belge dağıtımının koronavirüsün etkisini artırdığı kış aylarında yapılmasının yanlış olduğunu, enfekte olmuş kişi veya kişilerce belgelere temas edilebileceği, bunun sonucunda hastalığa yakalanma riski bulunduğunu ve salgın yayılımının artabileceğini belirttiler.

ÜYELER VE PERSONEL RİSK ALTINDA

Oda üyesi tüccarlar, günde 4-5 grup halinde 10-12 personelin belge dağıtım işinde görevlendirildiğini bu personellerle birlikte dağıtım yapılan üye işyerlerindeki onlarca kişinin her an hastalığa yakalanma riski bulunduğunu ifade ettiler.

Sözkonusu personele KTO tarafından periyodik olarak Covid-19 PCR testi yaptırılıp yaptırılmadığı da merak ediliyor.

“SORUNLARA KULAK KABARTILMALI”

KTO üyeleri ayrıca, belge dağıtımı yapılmasının yanlış olduğunun altını çizerek, oda yönetiminin kağıt kalem dağıtmak yerine üyelerin sorunlarına kulak kabartması ve çözüm üretmesi gerektiğini belirttiler.

CHP’Lİ ORHAN DA ELEŞTİRMİŞTİ

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada KTO’nun belge, kağıt ve kalem dağıtım işini eleştirmişti.

Orhan ne demişti:

“Kayseri Ticaret Odası şahsıma ve bütün üyelerine resimdeki Kto belgesi, kalem, not kağıdı göndermiş. Bir Kto üyesi olarak benim ve üyelerinizin şuan odadan beklentisi eminim ki resimdeki eşantiyon lar değil!!

Şimdi oda seçimleri yaklaşırken Kto Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetimine görevde olduğunuz 2 yılı aşkın süreçte sormak isterim neler yaptınız

Covid 19 salgın sürecinde üyeleriniz için ne yaptınız?

Hangi hibe hangi destek paketi ile işletmelere destek oldunuz? Aidat konusunda bu yılda üye aidatı almayalım mı dediniz? veya yıllardır üyeleriniz size aidat öder bu aidatların bir kısmı da olsa üyelerinize bu zor şartlarda tekrar iade etmeyi düşündünüz mü?

Bizler sizleri bize kalem kağıt göndermeniz için seçmedik!! Bugün işletmelerin kalem kıpırdatacak hali kalmamışken !!

Odalar özel sektör ile kamu arasındaki köprüleri kurulabilecek işler yapması gerekirken bugün bizim sizlerden görmüş olduğumuz siyasetin gölgesinde kalmış bir yapı olarak kalmanızı 20 yıllık üyeniz ve siyasetçi olarak sizleri uyarmak zorundayım..Ülkenin ekonomik şartların da siyasi kabuğunuzdan çıkın ,bakın bugün salgının ülkemizde 2.dalgayı yaşarken cafeler, restoranlar kapatma yaşarken işverenler çaresiz kalmış, yüzbinlerce emekçi işsiz kalmışken size tavsiyem eşantiyon yerine #Esnafına #Üyene sahip çık Kayseri Ticaret Odası..”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 16:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet suvacı
mehmet suvacı - 2 ay Önce

eşantıyon dagıtacak larına bu seneki ayidat ları almasalardıyaya bir adört kagıdına bizden borcunu öde de verlim diyorlar bize böylemi destek olunacak bu günler esnafın kara günleri destek olsunlar senelerdir esnafın tüccarın kanınınemiyorlar yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER

banner310