banner257

Küfürlü Seçim Değerlendirmesine İnceleme

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, seçim sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı küfürlü seçim paylaşımı nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

Küfürlü Seçim Değerlendirmesine İnceleme
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, seçim sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı küfürlü seçim paylaşımı nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan ile ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.7 Haziran seçimlerinin ardından Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan, sosyal medyada üzerinden, 'Görelim mevlam neyler. Hak şerleri hayr eyler. Zoruma giden tapınakçılar, siyonistler yerli işbirlikciler, i....., vb. tamamı sevindi. Tüm mazlumlar üzüldü' ifadelerini içeren bir paylaşım yaptı. Kamuoyunda tepkilere neden olan paylaşımı daha sonra hesabından kaldıran Kayacan, yaptığı paylaşımla ilgili, "Seçmenle alakalı bir şey değil. Kullandığımız tabir Türkiye kaynaklı olmayan, dışarıdaki vatandaşa. Herkes her şeyi paylaşmış, bizim paylaşmamız çok mu dertlerine gitmiş” ifadelerini kullanmış ve kendini savunmuştu. 

Yaşanan bu olayın ardından Vali Orhan Düzgün, söz konusu müdürün paylaşımı ile ilgili olarak inceleme başlattıklarını söyledi. Düzgün, “Sosyal ortamda yaşanan bu gelişmeden haberdarız. Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan hakkında Valilik olarak inceleme başlattık” dedi. Seçim sürecini de değerlendiren Vali Düzgün, Kayseri’de huzurlu bir seçim döneminin geride bırakıldığına belirterek, başta siyasi parti il başkanları ve milletvekili adayları olmak üzere siyasilere teşekkür etti. Vali Düzgün yeni seçilen milletvekillerini de tebrik ederek, başarılar diledi.Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER