KÜLTÜR YOLU'NDA SONA DOĞRU

Büyükşehir Belediyesi'nin kültür ve turizme yönelik en önemli projesi olan Kültür Yolu projesi tüm hızlıyla sürüyor. Başkan Mehmet Özhaseki Selçuklu Uygarlığı Müzesi'nden başlayarak Kayseri Mahallesi'ne uzanan Kültür Yolu'nda incelemelerde bulundu.

KÜLTÜR YOLU'NDA SONA DOĞRU
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Gevher Nesibe'den başlayan, Cumhuriyet Meydanı'ndan Yoğunburç'a doğru devam eden ve Kiçikapı'dan Kayseri Mahallesi'ne uzanan Kültür Yolu'nda yapılanları yerinde görerek bürokratlarından bilgi aldı. İnceleme gezisi Kültür Yolu'nun başlangıç noktası olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi'nden başladı. Müzeyi gezen Başkan Özhaseki, müzede bulunan Uluslararası Mustafa Germirli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Burgina Faso ve Fildişili öğrencileriyle sohbet etti.

Başkan Mehmet Özhaseki, Selçuklu Müzesi'nden Kültür Yolu'nu gösteren özel olarak yapılmış yaya yolunu takip ederek Cumhuriyet Meydanı'na geçti. Yol üzerindeki çiçekçiler Başkan Özhaseki'nin yolunu keserek Başkan'a çiçek verdi. Özhaseki de kendisine takdim edilen çiçekleri Cumhuriyet Meydanı'nda karşılaştığı gençlere verdi.

Cumhuriyet Meydanı'ndan Kayseri Kalesi'ne geçen Başkan Özhaseki, inşaatı devam eden Kültür Merkezi projesi ve inşaatın son durumuna ilişkin bilgiler aldı. Başkan Özhaseki buradan Hunat'a geçerek Büyükşehir Belediyesi Hunat Kültür Merkezi önündeki bilgilendirme panolarını inceledi. Hunat Camii önünden Kiçikapı'ya geçen Başkan Özhaseki, tarihi kilise ve çevresinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alarak turu tamamladı.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 10:43

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310