banner257

KYK Yurt Sonuçları Açıklandı!

KYK yurt sonuçları GSB tarafından açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "(KYK) Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik." açıklamasında bulundu. KYK yurt sonuçları, e-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor.

KYK Yurt Sonuçları Açıklandı!
Üniversite öğrencileri günlerdir KYK yurt başvuru sonuçlarını bekliyordu. KYK, resmi internet sitesinden ilk yerleştirme ve ara sınıf yurt sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler KYK yurt sonuçlarını haberimizdeki linkten öğrenebilecek. 

EN YÜKSEK YERLEŞTİRME ORANI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Yurtları 2022- 2023 eğitim öğretim yılı yurt yerleştirme sonuçlarına ilişkin Cebeci Site Yurdu’nda açıklamalarda bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “(KYK) Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

SONUÇ EKRANINDA YEDEK SIRADA OLAN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?
Bakanlıkça belirlenen tarihlerde yedek alım sonuçları açıklanmaktadır. Sonuçların https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama linkinden takip edilmesi gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER