banner311

Marketlerde Yeni Dönem

Hafta sonu kısıtlamasının olduğu günlerde gıda ürünlerini satmak için açık olan marketlerde züccaciye, giyim, ayakkabı ve hırdavat gibi ürünlerin satılması yasaklandı.

Marketlerde Yeni Dönem

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu hafta sonu kısıtlamasında gıda dışında ürün satan marketlere düzenleme getirdi. Bugüne kadar hafta sonu kısıtlamalarında gıda satmak için açık olan marketlerde züccaciye, giyim, ayakkabı ve hırdavat gibi ürünlerin satışı da yapılıyordu. Bu tür ürünlerin satışını yapan yerler ise kısıtlama saatlerinde dükkanlarını açarak satış yapamıyorlardı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı yeni kararla artık hafta sonu açık olan marketlerde kısıtlama saatleri içerisinde züccaciye, giyim, ayakkabı ve hırdavat gibi ürünlerin satılması yasaklandı. Marketler ise müşterileri bilgilendirmek için ilgili ürünlerin olduğu bölümlere şerit çekerek," Değerli müşterilerimiz İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karar ile Cumartesi ve Pazar sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde züccaciye, giyim, ayakkabı ve hırdavat gibi ürünlerin satılması yasaklanmıştır.

Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz" yazılı kağıtlar yapıştırdı. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289