"Meclisin kapalı olmasını içime sindiremiyorum"

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, her gün şehit haberlerinin gelirken, TBMM'nin kapalı olmasını içine sindiremediğini söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, her gün şehit haberlerinin gelirken, TBMM'nin kapalı olmasını içine sindiremediğini söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, merkez Kocasinan İlçe Başkanı Abdullah Üçgül ve Melikzgazi İlçe Başkanı Asef Türkdönmez ile birlikte Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ali Yavuz, koalisyon hükümetinin kurulmamasına tepki gösterdi. Milletin sandıkta verdiği uzlaşı mesajının alınmadığını belirterek, "Erken seçimde yine aynı tablo çıkarsa ne olacak? Bu tablo sadece Türkiye düşmanlarını, dış güçleri sevindiriyor. Bölücüler karşısında bir an önce birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Silahlı kuvvetlerimizin terörle mücadelede elinin güçlendirilmesi gerekiyor" dedi.

CHP Milletvekili Çetin Arık, çözüm için meclisin çalışması gerektiğini ifade etti. Ülke için bedel ödeyen gaziler ve şehit yakınlarına başsağlığı dileklerini de ileten Arık, her gün şehit haberlerinin gediği bir dönemde meclisin kapalı kalmasını sindiremediğini kaydetti.

Arık, şöyle konuştu:

"Bu vatan için binlerce kişi can verdi. Yine binlerce kişi de can vermeye hazır. Maalesef böyle bir süreçte hükümet de kurulmadı. Bir siyasetçi olarak bunun mahcubiyeti içindeyiz. CHP olarak, 'Önce Türkiye' diyerek, Türkiye'nin çıkarları için hareket ettik. Ancak başka hesaplar içinde bulunanlar, bir tek kişinin isteği doğrultusunda hareket ettikleri için hükümet kurulamadı. Şehit babasının feryadını hepimiz gördük. 'Ülkeyi başsız bırakmayın, bir araya gelin' diyor. Ama ucuz siyaset yapanlar, hamaset nutukları sıkmaktan başka bir şey yapmıyor. 3-5 fazla milletvekili çıkarsanız ne olacak? Varsın batsın böyle iktidar. 7 Haziran öncesi olmayan terör ne oldu da 8 Haziran'da yeniden hortlatıldı. Bakan çıkıp 'Başkan yapsaydınız bunlar olmayacaktı' diyorsa, aslında her şey ortadadır demektir."

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER