banner257

MELİKGAZİ 18 UYGULAMASI BAŞLATTI

Melikgazi Belediyesi 106 bölgede 18 uygulaması başlattı. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu yapılan uygulama ile kamu tesislerinin yapılmasının önünün açılacağını dile getirdi.

MELİKGAZİ 18 UYGULAMASI BAŞLATTI

Melikgazi Belediyesinde yeni dönem başlıyor. 106 bölgede 8 milyon m2’yi içeren alanda 18 uygulaması başlattıklarını dile getiren Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Bu sadeye de vatandaşlarımıza ait özel mülkiyetteki kadastro parsellerinin kesintileri yapılarak imar parselleri oluşturuluyor."dedi.

Palancıoğlu şunları söyledi: "Bu çalışma sayesinde yıllardır çözüm bekleyen şahıs mülkiyetindeki arsalar konut ve ticaret alanı olarak yapılaşabilir formata dönüştürülüyor. Ayrıca, bu imar uygulaması sonucunca vatandaşlarımızı rahatlatacak ve ihtiyaçlarını giderecek yol, cami, sağlık ocağı park gibi alanların tamamının mülkiyeti kamuya geçtiğinden bu alanlarda bu kamu tesislerinin yapılmasının önü açılmış olacak. Bu sayede Melikgazi ilçemize yeni okul, sağlık ocağı, sosyal tesis, park ve yol gibi yeni hizmetleri hızlı bir şekilde kazandırma imkanımız olacak. Yaptığınız tüm bu çalışmalar hayırlı olsun.”dedi.

Devrim ÇALIŞKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310