banner257

Melikgazi Geri Dönüşüm Tesisi Hizmete Açıldı

Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından İnecik Mahallesinde yapımı tamamlanan Kayseri'nin en büyük Geri Dönüşüm ve Eğitim Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Melikgazi Geri Dönüşüm Tesisi Hizmete Açıldı

Kayseri Melikgazi Belediyesi tarafından İnecik Mahallesinde yapımı tamamlanan Kayseri'nin en büyük Geri Dönüşüm ve Eğitim Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kayseri'nin en büyük Geri Dönüşüm ve Eğitim Tesisinin açılış törenine, Kayseri Valisi Şehmuz Günaydın, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi İlçe Kaymakamı Erkaya Yırık, İlçe Belediye Başkanları, Kamu kurum ve kuruluşların Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda çevre dostu iştirak ettiler.

Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve görüntü kirliliğine çok önem verdiklerini, Geri dönüşüm projesi ile 17 yıldır büyük başarılar elde ettiklerini belirten Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç "Melikgazi de başlatılan geri dönüşüm çalışması 17 yıldır başarı ile uygulanmaktadır. 18 ayrı madde de geri dönüşüm sağlıyoruz. Bu tesis günlük 50 ton kapasiteli olup, hem istidam hem de ekonomiye katkısı ile adeta bacasız bir sanayi tesisidir. Amacımız sıfır atık ile çevreyi korumak ve doğayı tahrip etmemektir. Bu tür tesisleri Kayseri ilçelerin tamamında yaygınlaştırarak ülke ekonomisine katkı sağlayacağız " dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, atıklar ile elde edilen gelirler yanında bu tür tesislerin adeta birer hammadde deposu olduğunu söyledi.

Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, tıbbi atıklar konusunda önemli konuları temas ederek, Kayseri yine öncü ve örnek olduğunu kaydetti.

önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ise elde edilen geri dönüşüm ile yılda milyonlarca liranın ülke ekonomisine kazandırıldığını ve enerji ile de israfın önlendiğini ifade etti.

Kayseri Valisi Şehmuz Günaydın ise bu tür tesislerin artık vazgeçilmez tesisler olduğunu çünkü bir taraftan üretirken diğer taraftan tüketilenlerinde değerlendirilmesinin aslında israfı önlediğini söyledi.

Konuşmaların ardından Kayseri'nin en büyük Geri Dönüşüm ve Eğitim Tesisinin açılışı gerçekleştirilerek tesissin gezilmesi ve ayrıştırılması mekanizması incelenmesi ile tören sona erdirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310