banner257

Melikgazi’den Çocuklar İçin Kitap!

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, corona virüs salgını ile toplumda temizlik, mesafe ve maske konusunda birliktelik oluşturmak için yoğun bir çalışma yapıldığını hatta sokağa çıkmama kararların alındığını söyledi.

Melikgazi’den Çocuklar İçin Kitap!

Corona virüs ile mücadele kapsamında özellikle çocuklara yönelik çalışma yapmak istediklerini ve bu amaç ile bir kitap bastırdıklarını belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Coronavirüs ile mücadele için toplum olarak hep birlikte bir dayanışma içerisinde çalışma yapıyoruz.

Ancak çocuklar için de bir çalışma yapmak istedik. Virüsle mücadele ile ilgili görsel, bol resimli 40 sayfadan oluşan bir hikâye kitabı bastırdık. 'Biz Virüsten Güçlüyüz" isimli hikâye kitabı 5 ile 8 yaş grubuna hitap etmekte olup, çocuklara virüsten korunmanın şartları olarak temizlik, mesafe ve maske konularını hikaye olarak anlatıyor. Oldukça eğlenceli. Böylece çocuklarımızı okumaya da teşvik etmiş olacağız.” dedi.

Çocukların okuyarak bilgilenecekleri ve bilinçleneceklerini ifade eden Başkan Palancıoğlu, "Biz Virüsten Güçlüyüz" isimli hikaye kitabının çocuklara ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandığını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER